Poprzedni temat «» Następny temat
Vademecum + Najważniejsze daty
Autor Wiadomość
The Gifted



Sprawy techniczne i fabularne.

Konto Specjalne

Admin





name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-17, 16:23   Vademecum + Najważniejsze daty


vademecum

W tym temacie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje, dotyczące fabuły na forum. Staraliśmy się zebrać wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu, by forumowe realia były jak najbardziej zrozumiałe dla Was, użytkowników.
Mamy nadzieję, że ten temat okaże się dla Was wystarczająco pomocny. Miłej lektury!
[Profil]
 
 
The Gifted



Sprawy techniczne i fabularne.

Konto Specjalne

Admin





name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-17, 16:28   


podstawowe informacje

» Na forum mamy aktualnie 2019 rok.
» Na naszym forum gen X jest aktywowany w wyniku silnie przeżytej traumy, nie jest możliwe dziedziczenie aktywnego genu X.
» Każda osoba posiada gen X, jednak nie u wszystkich jest on aktywowany.
» Świat dowiedział się o mutantach w 2014 roku po ataku terrorystycznym. Od tamtego czasu zaczęły się też tworzyć oficjalnie organizacje antymutanckie. Wcześniejsze doniesienia o zmutowanych traktowano niczym teorie spiskowe.
» Mutazyna jest to środek, aplikowany najczęściej dożylnie, powodujący wycofanie się objawów genu "X" na czas przyjmowania mutazyny. Dla osób pozbawionych genu "X" środek działa jak bardzo mocny narkotyk psychoaktywny. W mutazynę są wyposażeni pracownicy DOGS oraz GC, możliwe jest także nielegalne nabycie mutazyny od ulicznych dilerów, jednak trzeba się liczyć ze znacznie gorszą jakością środka, a także silniejszymi skutkami ubocznymi. Czas w jakim zaczyna działać oraz jak długo trwa jest indywidualny dla każdej osoby. Zaobserwowany średni czas półtrwania mutazyny w zależności od jej rodzaju. Więcej.
» Głównymi miejscami rozgrywki są Seattle oraz Olympia.
» W Olympii znajdował się opuszczony obóz kolonijny, wcześniej zamieszkany przez mutantów z Bractwa, którzy ukrywali się tam przed rządem. Po ataku DOGS na Bractwo (10.03.2018) mutanci musieli opuścić Black Lake Bible Camp i przenieść swoją siedzibę do opuszczonych magazynów, znajdujących się pomiędzy Seattle a Olympią. W Seattle natomiast znajduje się główna siedziba Departamentu Bezpieczeństwa Genetycznego oraz siedziba GC.
» Departament Bezpieczeństwa Genetycznego/D.O.G.S. powstał 15.06.2015 roku, jest to główny urząd zajmujący się problemem zmutowanych obywateli w kraju, organ niezależny. Na czele którego stoi dr Joseph Weller oraz Friedrich Weller. Więcej.
» Policja oraz FBI pełnią rolę wspomagającą sił Niebieskich Szwadronów, jednocześnie w kwestii przestępstw dotyczących mutantów jak i zwykłych wykroczeń, całkowicie podlegając pod D.O.G.S. Zgodnie z rozporządzeniem dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Genetycznego, FBI pełni nadzór oraz prowadzi śledztwa dotyczące tajemniczych zaginięć wśród mutantów poddających się terapii normalizującej.
» Ośrodek terapii genetycznej - miejsce przetrzymywania złapanych mutantów, w których poddaje się ich procesom normalizacji, różnym badaniom, szkoleniom oraz eksperymentom.
» Terapia normalizująca - Długotrwałe, dobrowolne lub nie, poddawanie mutanta działaniu mutazyny o niskim stężeniu. Mutant poddany terapii jest odseparowany od społeczeństwa, terapia trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy - w zależności od stopnia opanowania i skomplikowania mocy - podczas których przyjmuje zastrzyki lub kroplówki ze środkiem normalizującym. Ważne jest regularne poddawanie pacjenta leczeniu, w stałych odstępach czasowych. Po zakończeniu terapii konieczne jest utrzymywanie w organizmie odpowiedniego stężenia mutazyny - poprzez ciągłe podawanie środka, jednak w większych odstępach czasu, niż podczas samego leczenia.
Jeśli mutant dobrowolnie poddaje się terapii, prócz leczenia środkiem zmniejszającym działanie aktywnego genu X, nie jest poddawany dodatkowym zabiegom.
Jeśli mutant jest poddawany terapii siłą, konieczne jest również wprowadzenie psychoterapii, dodatkowych zabiegów jak i - w ostateczności - pranie mózgu.
» Wcielenie do Kundli - Wyjątkowe okazy obiektów badawczych bądź schwytanych mutantów mogą zostać poddane specjalnemu treningowi, mającego na celu wcielenie danego osobnika w szeregi szwadronów. Rezygnuje się w ich przypadku z terapii normalizującej, bądź przerywa ją na wczesnym stadium. Rozróżnia się dwa postępowania treningowe: dobrowolne i przymusowe. Więcej.
» Wykrywanie aktywnego genu X - Jest to drogie i skomplikowane badanie, wykonywane na specjalnych, olbrzymich maszynach, które analizują skład pobranej od obiektu krwi. Maszyny znajdują się jedynie w głównych siedzibach D.O.G.S..
Samo pobranie próbki od obiektu przypomina zwykłe pobranie krwi, przez co obiekty często nie są świadome, że mogą być poddane kontroli.
Sam transport próbek do badania wymaga wielkich nakładów finansowych, jak i późniejsze przechowywanie i sama analiza. Maszyny wykrywają obecność specyficznego białka, które jest wytwarzane przez aktywny gen X, jednak ma krótką żywotność poza organizmem nosiciela, jak i jest go relatywnie mało we krwi - z tego powodu badanie czasem wykazuje błędny wynik - współczynnik ten wynosi ok 10%.
Badaniom poddawani są pracownicy użyteczności publicznej, Rządowcy, członkowie organizacji antymutanckich, oraz osoby u których podejrzewa się możliwość wystąpienia mutacji (np. po zgłoszeniu przez innego obywatela). Losowo badaniu poddaje się próbki krwi osób z rutynowych badań, w celu kontroli wystąpienia mutacji u społeczeństwa.
» Nastawienie społeczeństwa do mutacji jest mocno negatywna. 70% przeciwko do 30% akceptujących.
» Nie na całym świecie mutanci mają taką samą sytuacje jak w USA. Więcej.
» Grupa zrzeszająca osoby przeciwne mutacjom to Genetically Clean, natomiast osoby broniące ich praw to niedziałające już From People To People. Więcej.
» Bractwo mutantów to organizacja łącząca osoby z aktywnym genem "X", które biorą czynny udział o polepszenie się sytuacji mutantów w USA. Uznana za organizację terrorystyczną. Obecnie liczy około 50 osób.Więcej.
» W grupach i organizacjach istnieje ściśle określona hierarchia. Więcej.
» Stopień opanowania mocy wyraża się w procentach. Więcej.
» Tutaj znajdziecie opis najważniejszych postaci NPC dla fabuły.
[Profil]
 
 
The Gifted



Sprawy techniczne i fabularne.

Konto Specjalne

Admin





name:

The Gifted

Wysłany: 2017-12-06, 19:50   


atak terrorystyczny

4 lipca 2014

Co najmniej 35 ofiar śmiertelnych, 60 rannych oraz 20 osób uznanych za zaginionych. Oto najnowsze doniesienia z piątkowego ataku terrorystycznego zorganizowanego podczas obchodów Dnia Niepodległości.


Jak co roku, pochód organizowany w Dzień Niepodległości cieszył się dużym zainteresowaniem i zgromadził na ulicach Seattle tysiące ludzi. Śpiewy, wesołe nastroje, dumnie powiewające na wietrze flagi... Nic nie wskazywało na zbliżającą się wielkimi krokami tragedię. Dokładnie o godzinie 14:07 wesołe świętowanie zamieniło się w rozpaczliwe próby przetrwania i walkę o życie, radosne śpiewy zostały zastąpione przez dźwięki wybuchów i przeraźliwe krzyki, natomiast niebo przeszyły czerwone rozbłyski świetlne. Jeden z naocznych świadków skomentował to wydarzenie w następujący sposób: "Te wybuchy nie były podobne do niczego, co widziałem wcześniej! Jestem weteranem wojennym, a czegoś takiego nie widziałem nigdy... Wyglądało to trochę jak fajerwerki, ale bardzo mocno skupione, rozbłyski raziły po oczach, a huk był taki, jakby zaraz obok nas wybuchła ogromna bomba!".
Zewsząd panował chaos. Przerażeni ludzie zaczęli rozbiegać się w popłochu, jednak nie wszyscy mieli tyle szczęścia, aby uciec.

"Widziałam, jak moja siostra staje w płomieniach! Widziałam, jak jakiś starszy pan razem ze swoją żoną upada na ziemię, wyglądali jak bez życia, jakby ktoś w ciągu sekundy odciął im zasilanie... To był straszny widok. Jak te potwory mogą wciąż chodzić wśród nas?!" - relacjonuje jedna z uczestniczek pochodu, która straciła siostrę w wyniku zamachu.


W ataku terrorystycznym zginęło około 35 osób, prawie każda z ofiar nosi zupełnie inne ślady zabójstwa. Głównie są to poparzenia, zmiażdżone kończyny, liczne krwotoki wewnętrzne i zewnętrze, dziury w ciele, a także pełzające wokół zwłok robaki, które wygryzły sobie drogę na zewnątrz od środka.
Jak donosi policja - wszyscy zamachowcy zdołali zbiec, pozostawili po sobie jedynie napis wypalony laserem na ścianie rządowego budynku, który głosi "Mutant and Proud".

Kim są? Czego oczekują? Czy planują kolejny atak? Jak udało im się zbiec? Skąd mają takie moce i dlaczego dopiero teraz dowiadujemy się o ich istnieniu?
Ostatnio zmieniony przez The Gifted 2018-07-25, 22:36, w całości zmieniany 2 razy  
[Profil]
 
 
The Gifted



Sprawy techniczne i fabularne.

Konto Specjalne

Admin





name:

The Gifted

Wysłany: 2018-05-12, 16:20   


Najważniejsze daty

» 2008r. - początki formowania się frontu przeciwników mutantów Genetically Clean;
» 2010.08 - oficjalne zamknięcie Black Lake Bible Camp z powodu morderstwa, które się tam wydarzyło i wielu molestowań z udziałem księży;
» 2010r. - pojawienie się Weller Brothers na rynku zbrojeniowym;
» 2014.07.04 - atak terrorystyczny na pochody dnia niepodległości, świat dowiaduje się o istnieniu zmutowanych;
» 2014.07 - pierwsze manifestacje From People To People;
» 2014.08 - wykupienie Waller Brothers przez rząd amerykański, pierwsze zatrzymania podejrzanych o mutacje;
» 2014.10 - Yvonne Marie zakłada Bractwo Mutantów;
» 2015.06.15 - powołanie Departamentu Bezpieczeństwa Genetycznego;
» 2015.08.01 - odbicie 20 mutantów z chronionego więzienia dla mutantów w Las Vegas (pierwsza większa akcja Bractwa Mutantów przy współpracy z tamtejszymi zwolennikami zmutowanych);
» 2016.02.10 - ucieczka pacjentów z ośrodka terapii genetycznej w okolicach Seattle;
» 2018.01.01 - śmierć Yvonne Marie, nowym przywódcą zostaje Colleen Marie (córka Yvonne);
» 2018.01.14 - symboliczny pochówek Yvonne Marie i oficjalne ogłoszenie Colleen Marie jako Przywódcy.
[Profil]
 
 
The Gifted



Sprawy techniczne i fabularne.

Konto Specjalne

Admin





name:

The Gifted

Wysłany: 2018-05-12, 16:23   


Daty fabularne

» 2018.02.01/02 - atak GC podczas przekazania zapasów między Bractwem a FPTP.
» 2018.02.24 - marsz pokojowy FPTP zakończony strzelaniną i aresztowaniami. Dotychczasowy prezes Genetically Clean znajduje się wśród ofiar, okazuje się być mutantem. Początek burzy medialnej wokół GC i FPTP.
» 2018.03.02 - rozłam w Bractwie, atak renegatów na siedzibę DOGS.
» 2018.03.03 - Louanne Henning-Marie zostaje nowym prezesem GC.
» 2018.03.06 - pierwsze aresztowania działaczy z FPTP.
» 2018.03.07 - zdelegalizowanie działań FPTP. Oficjalne rozwiązanie ugrupowania.
» 2018.03.10 - krwawy atak DOGS na Obóz Bractwa.
» 2018.04.02 - wprowadzenie wyjątkowych środków ochrony obywateli przez Rząd - dodatkowe patrole, monitoring, godziny policyjne.
» 2018.04.07 - przeprowadzenie wyborów na nowego lidera Bractwa Mutantów. Przywódcą zostaje William Hopper.
>> 2018.04.25 - Rząd wprowadza przymusową rejestrację numerów telefonów. Smsy jak i rozmowy telefoniczne od tego dnia są monitorowane, a specjalne boty zajmują się wyłapywaniem "haseł" mogących zaszkodzić obywatelom.
>> 2018.06 - Powstanie M.Society, Początek wojny Między Stanami a Europą.
>> 2018.09 - Odwołanie dotychczasowego prezydenta z jego funkcji. Powstają pierwsze getta dla mutantów.
>> 2018.11.29 - Kolejny atak terrorystyczny w Seattle. Za sprawców uznaje się mutantów. Ranny zostaje jeden z kandydatów na prezydenta.
>> 2018.12 - Tajemnicza choroba opanowuje Stany. Wszyscy obywatele proszeni są o odwiedzenie najbliższych placówek medycznych w celu oddania krwi bądź zaszczepienia się przeciw zarazie.
>> 2018.12.04 - Na terenie DOMu dochodzi do krwawej masakry - mutanci organizują tajemniczy rytuał mający przywrócić im zdrowie.
>> 2019.04.04 - Mutanci organizują napaść na DOM w celu uwolnienia swoich pobratymców. Misja kończy się powodzeniem - Rebelia przy wsparciu Bractwa oraz Europy zdołała wyprowadzić dużą część mieszkańców Dzielnicy, zapewniając bezpieczeństwo ofiarom. Poniosło to jednak swoją cenę - wielu ludzi jak i obdarzonych poniosło śmierć bądź poważne obrażenia.
>> 2019.04.19 - Francja łączy siły militarne z Rosją. Armia X zyskuje na sile.
[Profil]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 7