Poprzedni temat «» Następny temat
Pokój Esther
Autor Wiadomość
Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-08-29, 20:56   
   Multikonta: Brian, Liam, David

1 Rok na Giftedach!

Naprawdę, nie chciał takiej sytuacji. Nie chciał by to się zdarzyło. Nie dzisiaj nie w domu siostry. Nie chciał dokładać jej dodatkowego zmartwienia. Niestety stało się inaczej. Esther go posłuchała i od razu pobiegła szukać jego kurtki. Nicholas w tym momencie z trudem usiadł pod ścianą łapiąc powietrze, nadal trzymając się za klatkę piersiową. Gdy siostra wróciła podając mu leki, a nie było tego więcej jak jedna buteleczka, odebrał od niej i otworzył od razu wysypując na dłoń kilka kapsułek. Dwie z nich biorąc do ust i połykając od razu. Czekał aż zaczną działać. Wybawieniem też był podanie butelki wody przez Esther, z której od razu upił parę łyków.
- Dzięki...
Jeszcze go bolało, ale stopniowo o powoli lek zaczął działać. Również otwarcie okna dużo pomagało, dając więcej świeżego powietrza i możliwości lepszego oddychania.
- I przepraszam...
No tak. Narobił jej stracha. Patrzył przed siebie, oczekując na ostateczne działanie leku. Tym samym schował do buteleczki pozostałe kapsułki.
[Profil]
  [AB+]

Esther Goth

If you are going through hell, keep going.

fotokineza

70%

Kelnerka/kucharka

name:

Esther Goth

alias:
Minimo

height / weight:
173 / 57

Wysłany: 2019-09-04, 10:37   
   Multikonta: Lasair, Louanna, Rocky

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Nie tylko starsze rodzeństwa obowiązkiem jest troszczyć się o to młodsze, ale powinno to działać w obie strony. Przecież Nick był jej bratem i nie chciała by coś złego mu się stało. Nie rozumiała czemu nie mówił jej o swojej chorobie. Ponieważ skoro miał leki to nie był pierwszy atak bólu jaki dostał. Jednak widząc, że ból trochę ustępuje nie miała zamiaru robić mu z tego powodu wyrzutów czy pretensji. Sama nie było lepsza, przecież nie powiedziała mu, że miewa depresje jednobiegunową. Więc nie miała żadnych praw go pouczać czy też wyrzucać mu, że jej nie powiedział.
- Nie masz za mnie przepraszać - powiedziała do niego, bo taka była prawa. A to, że ją przeprosił sprawiało, że sama czuła się winna, iż przed chwilą brała leki nie mówiąc mu o tym. - Byłeś z tym u jakiegoś lekarza - zapytała się, bo bóle w klatce piersiowej są niebezpieczne. Może się z nimi wiązać wiele chorób. A nie chciała by coś mu się stało. Zwłaszcza że dopiero co się odnaleźli.

[Profil]
    [A+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-09-07, 20:43   

1 Rok na Giftedach!

Nie chciał jej niepokoić. Dodawać zmartwień. Przyszedł jednak ten moment, kiedy choroba sama postanowiła o sobie przypomnieć w czyimś towarzystwie. Że dość ukrywania. Siedząc pod ścianą, czuł że tabletki zaczynają działać a ból powoli mija. Z oddechem jeszcze miał problemy. Kwestia czasu, aż i to się unormuje.
- Nie chciałem Cię martwić.
Musiał to powiedzieć, by zrozumiała. Że też nie wiedział, że i ona na coś choruje.
- Byłem. Stąd te leki. Jednak będę musiał znów iść. Potrzebuję mocniejszych.
O najgorszym raczej wspominać nie będzie. Póki jakieś leki mu pomagają, tego będzie się trzymał. Nie mógł zostawić swojej córki, skoro już i tak straciła matkę.
Oparł głowę o ścianę i przymknął oczy, próbując normalnie oddychać. Uspokoić umysł. Powinien wrócić do pokoju i się przespać. Zrobi to, ale jak całkowicie problem mu minie. Póki Esther nie zadawała pytań szczegółowych, nie musiał jej mówić wszystkiego. Nie chciał, by po śmierci Conora, bała się też o niego.
[Profil]
  [AB+]

Esther Goth

fotokineza

70%

Kelnerka/kucharka

name:

Esther Goth

alias:
Minimo

height / weight:
173 / 57

Wysłany: 2019-09-09, 15:48   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Nie chciał jej niepokoić i nic mówić o swojej chorobie. W sumie podobnie ona postępowała. Nie chciała go martwić i mówić o swojej chorobie. Widząc brata w tym stanie zrozumiała jedną rzecz. Musieli być ze sobą całkowicie szczerzy, bo kiedyś to może obrócić się przeciwko nim.
- Nie mam zamiaru cię osądzać ani prawić morałów. Sama nie była z tobą szczera. Od kilku lat choruje na depresje jednobiegunową - powiedziała do niego zdradzając mu swoją tajemnice. Mało komu o tym zdradzała, bo nadzwyczajnie wstydziła się swojej choroby.
- Powinien iść i sprawdzić, czy się nie pogłębiła twoja choroba, ponieważ Vanessa ostatnio mi się skarżyła, że o siebie nie dbasz - dodała do niego, powinien wiedzieć, że Vanessa coś zauważyła.

[Profil]
    [A+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-09-10, 20:11   

1 Rok na Giftedach!

Nie spodziewał się tego co usłyszał od siostry. Spojrzał zaskoczony i nie da się ukryć poważnie. Może i depresja to nie to samo, co atak serca, ale również nie jest bezpieczna dla niej. Jeżeli dodatkowo brała odpowiednie leki. Śmierć Conora mogłaby być poważnym dla niej problemem emocjonalnym.
Ponownie spojrzał przed siebie, kiedy dodała mu także wzmiankę o tym, że jego córka dostrzegła w nim problemy zdrowotne. Dziecku trudno niektóre sprawy wyjaśnić, a starał się niczego po sobie nie okazywać.
- To dlatego, że przekroczyłem limit swojej mocy, ratując siebie i Conora. Przez niemal tydzień dochodziłem do siebie. Odczuwam teraz tego konsekwencje.
Westchnął i spojrzał na siostrę. Chyba wypadałoby jej także powiedzieć prawdę. Kiedyś i tak się pewnie dowie. Ale lepiej by ona wiedziała, niż jego córka wpadała w panikę.
- Mam słabe serce. Dziewczyna która była lekarzem i pracowała dla Rebelii, powiedziała mi że moja moc może źle wpływać na ten organ. Trudno mi stwierdzić, czy to prawda. Raz zdarzyło mi się, kiedy nie używałem mocy.
Po tych słowach, spojrzał na jej dłonie i chwycił jedną, którą miała wolną. Po czym znów spojrzał jej w twarz.
- Sądzę, że powinnaś z nami zamieszkać. Nie tylko Vanessa się ucieszy, ale i dobre to będzie dla nas.
Nie musiał chyba dodawać, jak bardzo im to pomoże. Wzajemne wsparcie, kiedy oboje wyznali przed sobą problemy zdrowotne. Esther i tak miała lepiej w przeciwieństwie do niego. Nad tym jednak nie ma co się zastanawiać. Priorytetem ich następnym powinno być odzyskanie ich brata - Chrisa. Jeżeli jest jeszcze po ich stronie.
[Profil]
  [AB+]

Esther Goth

fotokineza

70%

Kelnerka/kucharka

name:

Esther Goth

alias:
Minimo

height / weight:
173 / 57

Wysłany: 2019-09-13, 09:05   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Nie spodziewała się, że powie komuś o swojej chorobę, a tym bardziej braciom. Po prostu chciała aby nikt o niej nie wiedział. Uważała, że przez nią jest słaba i szczerze nienawidziła swoich stanów depresji. Chociaż, kiedy choroba ją dopada nie czuje się tak jakby była chora. Wtedy jest jej wszystko jedno... Lecz kiedy jest zdrowa to dociera do niej to wszystko i chce unikać wszelki epizodów z chorobą. Dlatego też bierze leki by nie przeżywać ataku. Chociaż zdaję sobie sprawę, że to nie jest tak poważne jak choroba jej brata. Jednak po tym, co się stało stwierdziła, że najlepiej być ze sobą szczerym.
- Czyli poza tym jednym razem częściej zdarza ci się po korzystaniu mocy. - powiedziała do brata, bo jeśli to ma związek z mocą to może wystarczyło tylko pilnować by nie korzystał z niej zbyt długo. Chociaż wzmianka o Conorze nadal boli to jednak starała siłę tego po sobie nie poznawać. Pamiętała słowa Conora po śmierci An i jej. Musiała znaleźć siłę, bo ani oni, ani jej rodzice nie chcieliby aby się podawała.
Kiedy poczuła jego dotyk na swojej dłoni to poczuła się tak jak tego pragnęła od dawna. Odkąd straciła rodziców to pragnęła odnaleźć braci i odzyskać to, co straciła. Co jej zabrano...
- Chętnie bym z wami zamieszkała, ale w barze czułabym się jak zwierzę w klatce. Ten dom nie jest jakoś super bezpieczny, ale daję namiastkę wolność - powiedziała do brata. Tutaj zamieszkały z An i włożyły wiele starań po to by był miarę bezpieczny i dało się w nim mieszkać. Nie mogła od tak tego wszystkiego tak zostawić. Poza tym w barze naprawę czułaby się jak w zamknięciu.

[Profil]
    [A+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-09-21, 11:43   

1 Rok na Giftedach!

Jako rodzeństwo byli do siebie podobni. Choćby pod tym względem, by nie zadręczać drugiego swoją chorobą i problemami. Ale jak się tak zastanowić, Nicholas podobnie jak Esther stwierdził, że szczerość może pomóc im wspólnie to wszystko przetrwać.
- Jeżeli przekroczę swoje limity.
Dodał. Rozumiała dobrze, że możliwe iż jego moc ma wpływ na stan zdrowia mięśnia sercowego. Niby nie ma znaczenia ogólnego, ale skutki uboczne bywają jednak gorsze niż przypuszczał.
- Wcześniej tak nie było. Musiało mi się pojawić parę lat temu.
Dorzucił jeszcze informacyjnie, że jako dzieciak, kiedy odkrył moc i zdarzało mu się przekraczać limit, nie odczuwał takiego problemu z sercem. Więc miał pewność, że wady nie ma nabytej genetycznie.
- Nie będziesz zamknięta. Otwieram bar i będzie normalnie funkcjonował. Możesz tam pracować albo przenieść się z dziewczynami w inne miejsce. Chodzi mi o to, byś nie była sama. Chcę również zapewnić Ci bezpieczeństwo. Jeżeli nie dla mnie, zrób to dla Vanessy. Ona potrzebuje matki. Skoro jej nie ma, ma chociaż ciocię.
Podejrzewał, że Esther się nie zgodzi. Ale mieszkanie samemu ze stanem depresyjnym nie jest niczym dobrym.
- Z drugiej strony, wiesz w jakim stanie zdrowotnym obaj jesteśmy. Ja mógłbym pomóc Tobie, Ty mnie. Nawet jeżeli nam się to nie podoba.
Tutaj uśmiechnął się lekko, dając tym samym do zrozumienia, że uparty to on także być potrafił. Osiągając to co chce. I choć wyznali sobie te problemy, każdy o swojej chorobie będzie wiedział lepiej. Wymuszanie do wzięcia leków, odpoczynku mieliby na porządku dziennym. A musieli tez pomyśleć o jego córce. Bo jak Esther mu wspomniała, Van dostrzegła w nim osłabienie.
- Jeszcze jedno.
Przy tych słowach spoważniał.
- Nikt o mojej chorobie nie wie. Nikt z Rebelii, Bractwa i rodziny. Ani Rebecca, Chris i Vanessa. Jeżeli mogę Cię prosić, zachowaj to dla siebie. Dobrze?
Poprosił, jak o coś bardzo ważnego. Nie chciał być potem odbierany jako słabe ogniwo, niezdolne do podejmowania decyzji. Bo jakby nie patrzeć, Rebelia stoi na jego głowie, gdy szefostwo jest nieobecne.
[Profil]
  [AB+]

Esther Goth

fotokineza

70%

Kelnerka/kucharka

name:

Esther Goth

alias:
Minimo

height / weight:
173 / 57

Wysłany: 2019-09-24, 18:27   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Czasem rodzeństwa nie dostrzegają to jak bardzo są do siebie podobni. Nie tyle z wyglądu jak bardziej cech charakteru. Może jest ziarno w tym, że jednak pewne cechy dziedziczymy po swoich rodzicach, dziadkach. Być może to właśnie teraz wychodziło jak pomimo tego, że prawie dwadzieścia lat się nie wiedzieli to jednak jakby się przyjrzeć widać jak bardzo są do siebie podobni.
- Rozumiem - powiedziała krótko, bo po będzie się na tym rozwodziła. Zadawała masę pytań, czy kazać mu nie przekraczać limity. Byli w środku wojny, a pilnowanie się w sytuacji ratowania życia z limitami, może być bardziej zabójcze.
Słuchała słów brata, ale nie widziała siebie mieszkając w barze z innymi. Nie wierzyła już ideologie, że mutanci mogą żyć bezpiecznie pod jednym dachem. Straciła to dawno temu dlatego od razu Charlotcie powiedziała, że nadal będzie prowadzić swoje życie jak dotąd. Chciała utrzymać to co już miała dom, pracę... Mieć, do czego wróć po tym wszystkim. Mieć swój azyl... bezpieczną przystań, którą właśnie był ten dom położony na jeziorem. Z dala od miasta, otoczony naturą. Wystarczyło spojrzeć na Zefira i Yogiego jak tutaj się czują. Podobnie było z ich panią. Obawiała się, że Seattle zarówno ona, jak i jej pupile będą czuć się źle jak zwierzęta w klatce. Wątpiłaby też, by inni zaakceptowali wolno latając papugę i psa na półdzikiego.
- Nick... Tutaj jest mój dom i wcale nie jestem w nim sama i czuje się bezpiecznie. Jestem jej ciocią i nic tego nie zmieni czy będę tutaj, czy gdzieś indziej. Ty i Vanessa oraz wasi przyjaciele zawsze jesteście tutaj mile widziany- powiedziała do niego, bo miasto nie było dla niej. Ona była typem dziewczyny z małego miasteczka. Poza tym skoro mowa o jego córce. To widać, że to otoczenie dobrze wpływa na dziewczynę. Zyskuje wolność i radość życia oraz może zachowywać się jak dziecko. - Ale się zastanowię nad tym - powiedziała do niego. Chociaż wątpiła by się na to zgodziła. Zwłaszcza że jak powiedziała tutaj był jej dom i tutaj się czuła bezpieczniej. Cóż chyba to była ich kolejna wspólna cecha, bo jak Esther coś wbije sobie do głowy tak łatwo nie odpuść.
- Spokojnie nie powiem - powiedziała do niego. Wiedziała jak się czuł i czego obawiał, że inni mogą odnieść do tego, jak słabości. Poza tym to była jego choroba to on miał prawo decydować o tym kto wie i kiedy się dowiaduje.

[Profil]
    [A+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-09-29, 11:41   

1 Rok na Giftedach!

Przyjdzie czas, że Esther uwierzy, iż mutanci będą znów mogli żyć i cieszyć się wolnością. Nie będą musieli żyć w ukryciu. Do tego właśnie dążył. Sam był jednak sobą zaskoczony, że przypadła mu poważna rola w Rebelii, że tak szybko będzie mógł awansować i wykazać się jako prawa ręka zarządzającego organizacją, tuż po Papie i Jamiem. Czas jednak pokaże, czy słusznie na to zasługiwał.
- Namawiać nie będę. Ale będzie miło, jeżeli to rozważysz.
Zgodnie ze swoimi słowami, nie podejmował już prób by ją przekonać. Był nawet wdzięczny, że dochowa tajemnicy związanej z jego chorobą. Nawet jeżeli sam nie wiedział, jak długo pociągnie. Oby jak najdłużej i najmniej używał z mocy.
Czując się już lepiej, postanowił wstać wspomagając sobie podpieraniem się o ścianę. Leki schował do kieszeni a butelkę wody oddał siostrze.
- Pójdę odpocząć... Chyba że chcesz bym z Tobą został na noc?
Wszystko jedno, w którym pokoju się prześpi. Byleby też i Esther mogła poczuć się bezpieczna i mogła do kogoś przytulić, wiedząc jak bardzo śmierć Conora mogła ją dotknąć. Może i nie przepadał za nim, ale głęboko w sobie czuł ulgę, że stało się dobrze. Czego raczej nie zamierzał jej nawet mówić.
[Profil]
  [AB+]

Esther Goth

fotokineza

70%

Kelnerka/kucharka

name:

Esther Goth

alias:
Minimo

height / weight:
173 / 57

Wysłany: 2019-10-07, 20:10   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Kilka miesięcy temu miała możliwość zobaczenia tego, że tak może być. Między innymi dlatego też dołączyła do Rebelii, byś działa. Nie należała do osób, które wolą stać z boku i myśląc tylko o sobie i swoim bezpieczeństwie. Bardziej była taką, która twardo idzie do przodu i mówi to, co myśli. Tak też było tym razem... Wiedziała czego chce od życia, niestety nie wiedziała jak to osiągnąć. Poza tym nie chciała też rezygnować z tego co już ma... z domu, pracy. Chciała mieć w końcu namiastkę tego co mają inne dziewczyny w jej wieku prócz odzyskać swoją rodzinę. Przynajmniej po część.
Zgodziła się to przemyśleć i podjąć jakąś decyzję, ale nie dzisiaj. To był drugi dzień i wszystkim należy odpoczynek. Jak Nick zaproponował/zapytał się, czy chce by został u niej na noc. Zawahała się, bo tak naprawdę sama nie wiedziała co chce. Czy, żeby z nią został czy być sama... Chyba jedno i drugie...
- Okej widzimy się rano na śniadaniu - powiedziała do niego, bo również musiał odpocząć i normalnie się wyspać, a nie czuwać przy niej. Była już dużą dziewczynką, poradzi sobie ze stratą.

[Profil]
    [A+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-10-24, 23:14   

1 Rok na Giftedach!

Nicholas dołączył do Rebelii tylko ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa swojej córce, jak i możliwości miejsca zamieszkania. By jego dziecko miało dobre warunki. Wtedy też nie wiedział, że tak szybko odnajdzie siostrę. Nie brał także pod uwagę tego, jak szybko on sam wejdzie wysoko na szczeblu zarządzania ugrupowaniem mutantów, gotowych do stawienia się rządowi w walce o ich prawa. Nie spodziewał się, że może tyle osiągnąć. Nie planował tego.
Mając teraz siostrę u swojego boku, chciał i dla niej bezpieczeństwa. Po tym jak teraz straciła Conora, czuł się zobowiązany być przy niej i ją wesprzeć. Wiedząc też o jej przypadłości z chorobą depresyjną, chciał by zamieszkała z nim i jego córką. Zmuszać jej nie będzie, skoro odmawiała.
- Dobrze... To widzimy się rano. W razie czego, wołaj albo przyjdź do mnie.
Zrozumiał, że nie potrzebowała teraz jego obecności. Zatem ruszył do swojego pokoju, podpierając się ściany, jakby w obawie, że może stracić znów równowagę. Nic takiego miejsca nie miało a on bezpiecznie dotarł do swojego pokoju, gdzie drzwi zamknął za sobą normalnie i położył na łóżku, rzucając leki na stolik. Miał dość tego dnia i wieczora.

[z/t]
[Profil]
  [AB+]

[ ODPOWIEDZ ]