Poprzedni temat «» Następny temat
Mutacje
Autor Wiadomość
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-18, 17:13   Mutacje


Mutacje

Dzień 12, Obiekt 7
Dalej bez zmian. Obiekt nie wykazuje podatności na techniki manipulacji oraz hipnozy. Co więcej sprawił, że jeden ze strażników wypuścił go z izolatki.
Obiekt 7 został złapany przy śluzie prowadzącej do Sektora 3. Umieściliśmy go w podwójnie wytłumionej izolatce, pozbawionej światła oraz otoczonej klatką Faradaya. Kontynuujemy obserwację.

dr Joseph Weller

Mutanci od zawsze żyli wśród zwykłych ludzi. W dawnych czasach uznawano ich za bogów, otaczano ich szczególną czcią. W Starożytnej Grecji byli herosami, o których pisano wspaniałe opowieści, które inspirują ludzi niezależnie od epoki.
W średniowieczu uznawano ich za istoty nieczyste, związane z szatanem. Uważano, że są czystą emanacją zła. Polowano na nich, torturowano, a następnie zabijano podczas publicznych egzekucji.
Współcześnie mutanci są genetyczną ciekawostką. W zwykłych ludziach budzą strach oraz zawiść, ale w oczach naukowców są fascynującymi obiektami badań, a dla wielu rządów są szansą na stworzenie żołnierza idealnego.
Tak naprawdę są zwykłymi ludźmi, którzy po prostu zostali obdarzeni niezwykłymi zdolnościami.
Od zawsze ludzie bali się odmienności i nawet w czasach, w których tak głośno jest o tolerancji, mutanci nie mogą się czuć bezpieczni na ulicach. Rząd poluje na nich, nie ze względów religijnych, a naukowych. Wyczuli szansę na rozwinięcie armii i korzystają z tego w tajemnicy przed wszystkimi.
[Profil]
 
 
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-18, 17:16   


Czynnik aktywujący gen X

Dzień 15, Obiekt 14

Przywieziono do ośrodka nowy obiekt testowy. Możemy wrócić do badań czynników wzbudzających aktywność genu X.
Dziewczyna, lat dwadzieścia, 167,2 centymetrów wzrostu, 54,8 kilogramów wagi, zdrowa. Rodzina: nieznana.
***
Obiekt został umieszczony w szklanej tubie w pomieszczeniu pozbawionym światła, a następnie zalany wodą.
Czas reakcji: 2 minuty 34 sekundy 24 setne
Wynik: roztrzaskana tuba, w której zamknięto obiekt
Wniosek: u obiektu wzbudzono aktywność genu X

dr Joseph Weller

Za powstawanie mutacji odpowiada kilka genów ulokowanych na różnych chromosomach. Normalnie pozostają one nieaktywne. Zbiór tych genów nazywamy potocznie genem X. Aktywowane są w reakcji łańcuchowej, która odpowiada za głębokie zmiany w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu.
Według najnowszych doniesień naukowych gen ten jest powiązany z mechanizmami odpowiadającymi za przetrwanie człowieka.
Gen X aktywuje się w wyniku doznania silnych emocji zazwyczaj odczuwanych podczas silnie traumatycznych zdarzeń. Aktywacja może nastąpić w każdym wieku oraz może objawiać się na różne sposoby. Istnieją, również przypadki, w których mutacje ujawniły się po dłuższym czasie od aktywacji genu X. Tyczy się to głównie młodszych dzieci, które mogą nie pamiętać traumy, która doprowadziła do wzbudzenia genu X.
Oczywiście przeżycie traumatycznych wydarzeń nie jest gwarancją aktywacji genu X. U wielu osób, mimo okropnych przeżyć, nie dochodzi do żadnych mutacji. W warunkach laboratoryjnych przy próbach wzbudzenia często dochodzi do zgonów pośród ludzi będących obiektami testowymi. Nie znane są tego przyczyny.

*aby doszło do aktywacji Genu X postać musi być świadoma traumy, którą przeżyła
[Profil]
 
 
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-18, 17:17   


System klasyfikacji

Dzień 20, Obiekt 2; Obiekt 17

Wprowadzono dwa obiekty na Arenę.
W sali kontrolnej oprócz sztabu naukowego obecni byli wizytatorzy z Departamentu Obrony Narodowej. Według rządu oraz prognoz laboratorium mutanci są obiecującym materiałem na tak zwanych żołnierzy idealnych.
Do testów został wybrany Obiekt 2, dysponujący siłą fizyczną wykraczającą poza możliwości przeciętnego człowieka, oraz Obiekt 17, którego zdolności nie poznaliśmy i został zakwalifikowany jako nieokreślony.

dr Joseph Weller

Rząd Zjednoczonych Stanów Zjednoczonych pod naciskiem naukowców oraz środowisk negatywnie nastawionych wobec zmutowanych ludzi nakazał stworzenie Systemu Klasyfikacji Mutantów.
Na podstawie trwających od kilku lat badań naukowych utworzono system składający się z siedmiu klas:

  Elementals - mutanci, których zdolności opierają się na żywiołach, takich jak ogień, woda, powietrze, ziemia oraz elektryczność, a także ich pochodnych (np. lód).
  Minders - umiejętności tych ludzi opierają się na sile ludzkiego umysłu. Telepatia, czytanie w myślach albo manipulacja wspomnieniami, to tylko przykłady mutacji, które zaliczane są do tej klasy.
  Superhumans - gen X tych mutantów rozwinął ich ciała w inny sposób, niż pozostałych. Dzięki temu dysponują większymi możliwościami, niż zwykli ludzie. Do tej kategorii zaliczamy super siłaczy, sprinterów oraz mutantów o sokolim wzroku.
  Naturals - potrafisz rozmawiać ze zwierzętami? A może sprawiasz, że rośliny szybciej rosną? Jeśli tak to zostałeś zakwalifikowany do klasy Naturals, czyli mutantów o wyjątkowej więzi z naturą.
  Spacers - czas i przestrzeń nie mają przed tymi mutantami tajemnic. Potrafisz teleportować się z jednego miejsca w drugie, a może podnosisz przedmioty samą siłą woli? Jeśli tak, to należysz do tej klasy.
  The Others - inaczej nieokreśleni, z różnych powodów naukowcy nie potrafią przyporządkować mocy do żadnej z innej klas. Możesz uważać się za wyjątkowego, jeśli zostałeś zakwalifikowany do nieokreślonych.
  Burned - spaleni; mutanci tak określani są w trakcie terapii genowej, która wycisza aktywowany gen X i częściowo hamuje postępowanie przemian w ciele człowieka.


System wdrożono mniej więcej rok temu (przełom 2016 i 2017 roku). Egzekwowany jest wobec mutantów złapanych przez rząd oraz umieszczonych w szpitalach i laboratorium badawczym. Polega on na zaczipowaniu uzdolnionego, sygnał z czipa widoczny jest na radarach wojskowych i jest oznakowany zgodnie z daną klasą mutanta.
Mutanci złapani przez rząd mogą zostać umieszczeni w szpitalu na przymusowej terapii genowej, w więzieniu lub w laboratorium, gdzie zostają sprowadzeni do roli obiektów testowych. Niezależnie od miejsca, do którego trafią oprócz czipa otrzymują, również obroże wyposażone w mini strzykawki. Przy każdej próbie użycia mocy mutant otrzymuje dawkę środków uspokajających oraz niskie stężenie mutazyn, które utrudniają użycie zdolności.
[Profil]
 
 
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-18, 17:18   


Terapia normalizująca

Dzień 32, wieczór, Obiekt 4-1

Piąta doba aplikacji obiektowi wysoko oczyszczonych mutazyn o niskim stężeniu (5%).
Po czterech dniach obserwacji nareszcie zaobserwowano zmiany. Nastąpiła częściowa remisja zmian mutacyjnych u badanego obiektu.
Kontynuujemy dalszą terapię.

dr Joseph Weller

Mutacje spowodowane przez wybudzenie genu X zostały zakwalifikowane do chorób genetycznych. Nie znana jest metoda profilaktyki, ani wczesnego wykrywania. Nie u wszystkich ludzi dochodzi do rozpoczęcia łańcuchowej reakcji mutacyjnej. Nie znana jest tego przyczyna, mimo dużych nakładów finansowych na badania związane z genem X.
Terapia polega na wstrzyknięciu do organizmu mutazyn o niskim stężeniu (do 7,5%). Lek powoduje zahamowanie aktywności genu, który odpowiada za rozpoczęcie przemian mutacyjnych w organizmie człowieka.
Niestety raz aktywowanego genu nie da się uśpić, dlatego przerwana terapia skutkuje nawrotem mutacji, chociaż może spowodować osłabienie symptomów (mocy).
Ze względu na długi i skomplikowany proces wytwarzania mutazyzn, lek ten jest drogi i nieliczni mogą sobie pozwolić na trwającą całe życie terapię.
Ograniczony dostęp do leku spowodował, że wielu podjęło się produkcji mutazyn na własną rękę. W ten sposób czarny rynek farmaceutyków został zalany przez liczne preparaty hamujące rozwój mutacji.
Większość tych “leków” jest po prostu oszustwem. Nie zawierają żadnych pomocnych substancji. Częściej zażycie ich powoduje poważne konsekwencje zdrowotne, niż faktycznie pomaga.
Część z preparatów faktycznie zawiera mutazyny lub ich pochodne. Niestety trudno powiedzieć, żeby były najbezpieczniejsze. Leki te zwykle są mocno zanieczyszczone, przez co używanie ich wiąże się z pewnym ryzykiem. Na pewno jednak są tańsze od ich odpowiedników w szpitalach.

Rodzaje mutazyny:
 • mutazyna bojowa w strzałkach - wysoka i skoncentrowana dawka w niewielkiej ilości płynu. Utrzymuje się do kilku godzin w organizmie, zaczyna działać niemal natychmiast po zaaplikowaniu, odcinając mutanta od jego zdolności. Strzałka pozostawia dość głęboką ranę kłutą w skórze.
 • mutazyna o wysokim stężeniu - stosowana w ośrodkach terapii i więzieniach. Aplikowana w formie zastrzyku działa niemal natychmiastowo odcinając mutanta od jego zdolności. Wysoka ilość środka sprawia, że efekt ten utrzymuje się nawet do tygodnia. Po tym czasie Mutant stopniowo zaczyna odzyskiwać swoje zdolności, nie od razu odzyskuje maksimum swoich możliwości. Przy wielokrotnej aplikacji tego rodzaju mutazyny możliwe jest obniżenie opanowania mocy.
 • mutazyna stosowana w terapii normalizującej - aplikowana w formie zastrzyku lub kroplówek. Ten rodzaj mutazyny ma niskie stężenie i nie oddziałuje na mutanta natychmiast - pierwsza dawka zazwyczaj nie odcina mutanta całkowicie od jego mocy, a jedynie stopniowo obniża jego możliwości. Kolejne dawki prowadzą do całkowitego wycofania efektów mutacji na tak długi okres, jak jest stosowana terapia. Pojedyncza dawka ma krótkotrwałe i słabe działanie.
 • mutazyna długotrwale stosowana w terapii normalizującej swoim działaniem przypomina leczenie hormonalne, obecność mutazyny w organizmie utrzymuje się nawet do trzech miesięcy, w tym czasie postać nie może naturalnie rozwijać swoich mocy, nawet jeśli powoli je odzyskuje. Co więcej - w trakcie terapii opanowanie mocy stopniowo opada.
 • mutazyna czarnorynkowa - powstaje w nielegalnych laboratoriach poprzez rozcieńczenie zwykłej mutazyny innymi substancjami, często toksycznymi bądź psychoaktywnymi. Kupując mutazynę na czarnym rynku ryzykuje się nie tylko jej słabsze działanie, ale i liczne efekty uboczne. W zależności od otrzymanej partii, środek może silnie uzależniać, pozbawiać czucia w kończynach, powodować silne bóle i zawroty głowy, problemy żołądkowe, bóle kostno-mięśniowe, krwawienia wszelkie maści, omdlenia, a nawet śmierć przy długotrwałym stosowaniu.
 • mutazyna eksperymentalna - nowy wynalazek Trailor Pharmacare Inc. Środek ten ma jaskrawy fioletowy kolor i podawany jest w formie zastrzyków. Ma bardzo silne działanie - oddziałuje niemal natychmiastowo, wraz z roznoszeniem się środka po organizmie i drastycznie zmniejsza panowanie nad mocą u mutantów. Po zaaplikowaniu na ciele pojawiają się fioletowe plamy wzdłuż linii żył, które zanikają dopiero, gdy mutazyna przestaje działać. Jedna dawka odcina zmutowanego od jego umiejętności na około 5 dni i niesie za sobą liczne konsekwencje - bóle i zawroty głowy, nudności, problemy żołądkowe, splątanie myśli, bóle kostno-mięśniowe, podatność na siniaki i złamania. Symptomy utrzymują się kilka dni po wygaśnięciu środka z organizmu mutanta. Obecnie jest w fazie testów i nie jest oficjalnie dostępna dla żadnej z frakcji. Sprzedawana i rozprowadzana po czarnym rynku przez łaknących bogactwa laborantów w zamian za informacje o jej działaniu - których nie mogą uzyskać podczas badań w laboratorium.


Skutki uboczne stosowania nieautoryzowanych preparatów mutazynowych:
  - zawroty głowy
  - nudności
  - gorączka
  - bóle mięśniowe
  - sepsa
  - dreszcze
  - częściowe porażenie ciała
  - całkowity paraliż
  - zaniki pamięci.


[Profil]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 5