Poprzedni temat «» Następny temat
Główne wejście
Autor Wiadomość
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-23, 12:45   Główne wejście[Profil]
 
 
Vanessa GrenvilleUmiesz liczyć...licz na siebie

Trujący dotyk / parzące dłonie

10%

brak

name:

Vanessa Grenville

alias:
Van

age:
9 lat

Wysłany: 2019-09-20, 09:31   
  

   1 Rok na Giftedach!


Oddalili się od miejsca w którym stali. A raczej ona kucała starając się uspokoić. Dostrzegła jak matka odchodzi a to co czuła jeszcze bardziej ją dołowało. Gotowa była na wiele, ale nie na to, że jej własna matka powie, że jej nie zna. W końcu wszystko, wszystkim ale była jej ukochaną mamą, która śpiewała jej kołysanki, która robiła dobre naleśniki nim wszystko runęło im na głowę. A teraz? Teraz czuła jak wszystko o co walczyła, wszystko o czym była przekonana runęło w gruz. Jej mama nie poznawała jej, nie chciała jej. Cierpienie to mało powiedziane. Van zamknęła się w sobie i nie chciała z nikim rozmawiać.
- Już nie. Kiedyś wyobrażałam sobie, że spotykam mamę i ona mnie przytula. A teraz...nie mam nic.
Odpowiedziała cicho idąc z ciotką w milczeniu. Nie odzywała się ani słowem. Milczała cały czas. Nie chciała z nikim rozmawiać. Nie mogła zrozumieć tego co miało przed chwilą miejsce. Nie dotykała ciotki, starała się unikać innych by ich nie dotknąć, by nic się nie stało.
[Profil]
  [AB+]
 
Esther GothIf you are going through hell, keep going.

fotokineza

70%

Kelnerka/kucharka

name:

Esther Goth

alias:
Minimo

age:
21

height / weight:
173 / 57

Wysłany: 2019-09-21, 10:20   
   Multikonta: Lasair, Louanna, Rocky
  

   Podróżnik w czasie

  

   1 Rok na Giftedach!


Nie ma nic gorszego dla dziecko niż oddzielenie go od matki. Jednak DOGS tego nie rozumie oni patrzą jedynie przez pryzmat tego, że ktoś jej mutantem. Nie widzą nim już nic człowieka. Nie dociera do nich to, że też ma rodzinę, dzieci, rodzeństwo, czy też rodziców. Dla nich każdy z mocą jest równy terrorysta. Jednak jest traktowany gorzej o tych co podkładają bomby, przez które ginie wiele ludzi. Wystarczy porównać jakich warunkach mieszkają terroryści w więźniu, a jakich schwytani mutanci. Gdzie tutaj jest sprawiedliwość... Jednak najgorsze w tym wszystkim jest to, że rodzinny są rozdzielane, dzieci tracą rodziców, a rodzice dzieci. I tak w kółko.
- Hmm…. Oczywiście masz. Pamiętasz ognisko, jakie sobie zorganizowaliśmy. Wyobraź sobie, że kiedy zrobimy takie same, a ty nauczysz mamę i tatę jak się piecze kiełbaski. Będą nami twoi rodzice, ty, ja i wujek Chris - powiedziała do Vanessy próbując dać jej nową wizję. Może jej pierwsza się nie spełniła. Jednak Esther wierzyła, że kiedyś znajdą sposób na uwolnienie Chrisa i mamy Van z tego rąk DOGS oraz by kobieta przypomniała sobie kim naprawdę była.
_________________
Esther Goth
Ci, którzy boją się ciemności, nigdy nie widzieli, co światło może zrobić.

[Profil]
    [A+]
 
Nicholas Grenville...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

age:
31

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-09-21, 11:30   
   Multikonta: Brian, Liam, David
  

   1 Rok na Giftedach!


W czasie, kiedy Esther wzięła na dzisiejszy dzień jego córkę, by wypełnić jej czas i móc zaopiekować, Nicholas pracował w terenie nadal szukając jakiegoś bunkru do przeprowadzki. Był blisko swojego celu, będąc przekonanym, że znalazł idealne miejsce. Siedział akurat w samochodzie przeglądając na tablecie stare opuszczone miejsca, kiedy otrzymał wiadomość od siostry dość niepokojącą. Zwrócenie się pod innym imieniem, nie przynosiło niczego dobrego. Od razu przerwał to co robił, odpalił pojazd i ruszył w stronę miasta, czekając na kolejną wiadomość, gdzie obecnie przebywają.
Zmienił nieco trasę, kiedy dostał kolejną treść o zmianie ich lokalizacji. Trochę zajęło mu dotarcie do celu, zmuszonym będąc przestrzegać zasad poruszania się po ulicach, by nie zwrócić na siebie uwagi ani też nie wdać się w pościg z policją. Dotarł jednak na miejsce. Zaparkował gdzieś na uboczu dwie ulice dalej. Pozostawił pojazd zablokowany i szybkim krokiem ruszył przed siebie szukając dziewczyn.
Niestety zadanie miał utrudnione przez przemieszczających się ludzi, zatem zadzwonił do Esther by go pokierowała gdzie ma je szukać. O ile odebrała. Tak czy inaczej, dostrzegł je w oddali. Nie ukrywał po sobie, jak bardzo był zły i zmartwiony. Czy obie panny były całe? Czy nic im nie jest?
[Profil]
  [AB+]
 
Vanessa GrenvilleUmiesz liczyć...licz na siebie

Trujący dotyk / parzące dłonie

10%

brak

name:

Vanessa Grenville

alias:
Van

age:
9 lat

Wysłany: 2019-09-23, 08:19   
  

   1 Rok na Giftedach!


Stała skulona w sobie, dłońmi obejmując własne ciało sztywna niczym kij. Na słowa ciotki tylko kręciła głowa. Nie mogła się skupić, nie potrafiła. Dłonie jej drżały tak jak całe ciało. Po policzkach ciekły łzy zawodu, rozpaczy i tęsknoty. Widzieć matkę po tylu latach, pragnęła tylko by ją objęła, przytuliła by poczuć znów jej zapach. Nic jednak takiego nie miało miejsca. Została potraktowana jak obca osoba, jak śmieć, który został zmieciony na pobocze bo zawadzał w przejściu dalej. Vanessa nie mogła się z tym pogodzić. Nie winiła matki, jednak ból wewnątrz niej pozostał i pozostanie na bardzo długo. Nienawiść do DOGS jeszcze bardziej ją nastawiał przeciwko władzy. Pragnęła zemsty, chęci mordu i widoku krwi, tych którzy odebrali jej matkę, którzy z jej rodziny zrobili terrorystów. Tym czasem ludzie dookoła mówili o całym zajściu karcąco spoglądając na przedstawicieli porządkowych. Van jednak nie słyszała tego starając się skupić na tym co powiedziała jej ciotka. Nie mogła. Wszystko się sypało a przed oczyma miała ciągle tamtych dwoje u boku matki. Nie odpowiedziała na jej słowa nie odezwała się ani na chwilę milczała. Nawet nie reagując na żadne bodźce. W główce już planowała jak się zemści. Musiała dowiedzieć się czy ta kobieta, którą tato i Vincent ostatnio zamknęli czy jeszcze była pod ich pieczą. Jeśli tak...tylko współczuć dziewczynie.
[Profil]
  [AB+]
 
Esther GothIf you are going through hell, keep going.

fotokineza

70%

Kelnerka/kucharka

name:

Esther Goth

alias:
Minimo

age:
21

height / weight:
173 / 57

Wysłany: 2019-09-24, 19:21   
   Multikonta: Lasair, Louanna, Rocky
  

   Podróżnik w czasie

  

   1 Rok na Giftedach!


Dziwnego, że Nick był zły i zmartwiony. Chyba każdy byłby na jego miejscu. Przyjechał na miejsce nie mając żadnych informacji. Co się dokładnie stało? Jak do tego w ogóle doszło? I o jaką mamę chodziło? Napisała mu tylko, że problem z Van na zasadzie mamy i DOGS. Przecież to mogło zrodzić wiele pytań w jego głowie. Dlatego też wcale Esther nie będzie zaskoczona jak dostrzeże złość na twarzy Nicka.
Niestety tej chwili nie przejmowała się bratem i tym, że pewnie ją ochrzani. Najważniejsza byłą Vanessa. Serce się krajało widząc dziewczynkę w takim stanie. Nic co by nie powiedziała nie poprawiało jej humoru.
- Wiem, cokolwiek bym nie powiedziała nie sprawi, że na twojej buzi pojawi się uśmiech. Jednak bądź dobrej myśli, bo tej chwili wiemy o twojej mamie znacznie więcej niż jeszcze wczoraj. Twój dziadek mawiał, że wiedza jest kluczem do sukcesu. Chociaż ten dziwny sposób pragnął nakłonić do nauki - powiedziała do małej. Jednak jego słowa teraz doskonale się sprawdzały. Wiedzieli więcej i była większa szansa, że sprowadzą kobietę do domu. Jeszcze nie tak dawno nie wiedzieliśmy o tym, że inaczej się nazywa, ma problemy z pamięcią oraz pracuje dla DOGS.
_________________
Esther Goth
Ci, którzy boją się ciemności, nigdy nie widzieli, co światło może zrobić.

[Profil]
    [A+]
 
Nicholas Grenville...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

age:
31

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-09-26, 22:37   
   Multikonta: Brian, Liam, David
  

   1 Rok na Giftedach!


Ciężko było mu znaleźć dziewczyny w tym miejscu, w tym niewielkim tłumie przechodzących ludzi. Aż w końcu, po dokładniejszym rozejrzeniu się, odnalazł je. Od razu do nich podszedł, mając poważną minę.
- Co się stało?
Zapytał od razu, od razu z siostry przenosząc wzrok na Vanessę. Nawet kucnął by spojrzeć na twarz córki. Dotknął ją by móc zobaczyć czy jest cała, nawet jeżeli dalej tuliła się do Esther. Będzie oczekiwał wyjaśnień, dlaczego jego córka jest w takim a nie innym nastroju.
- I co Wy w ogóle robicie na mieście?
Dopytał. To było dość nieostrożne podejście, by nawet w ciągu dnia wychodzić na zewnątrz z dala od siedziby. Stało się coś, czego by nikt nie chciał. Trafiły na DOGS. Ale czy na pewno? Jeżeli Vanessa zechce się do niego przytulić, obejmie ją od razu. Najważniejsze teraz by ją uspokoić.
[Profil]
  [AB+]
 
Vanessa GrenvilleUmiesz liczyć...licz na siebie

Trujący dotyk / parzące dłonie

10%

brak

name:

Vanessa Grenville

alias:
Van

age:
9 lat

Wysłany: 2019-09-28, 08:47   
  

   1 Rok na Giftedach!


Nie mogła się skupić, wyobrazić niczego dobrego. Wszystko w niej aż buzowało. Czuła jak jej ciało coraz mocniej protestuje. Jak emocje zaczynają brać górę. Słowa ciotki nie pomagały, wręcz przeciwnie. Czuła się jeszcze gorzej do chwili jak zobaczyła ojca przed sobą. Poczuła jego dotyk i mimowolnie cofnęła się wiedząc, że dotknięcie musiało sprawić mu nieco bólu w dłoni. Jeśli nie zdążył jej zabrać za szybko to na pewno nabawi się poparzeń. Starała się trzymać już z dala od ciotki i ojca by nikomu nie zrobić krzywdy.
- Mama...mama mnie nie poznała. Nie wie kim jestem. Powiedziała, że nie jestem jej dzieckiem...nawet potraktowała mnie swoją mocą...pamiętasz, tak jak kiedyś gdy byliśmy sami jak mnie kołysała.
Wyszlochała jeszcze bardziej zrozpaczona.
- Oni znowu ją zabrali! Ale teraz sama szła! Ona nas nie kocha...nie chce mnie znać. To moja wina, gdybym nie była taka...
Wyszlochała otulając się własnymi dłońmi dookoła. Emocje źle wpływały na nią, czuła się coraz gorzej i coraz bardziej było jej zimno. Nie mogła niczego dotknąć by niczego nie zatruć, a co ważniejsze, nikogo nie poparzyć.
[Profil]
  [AB+]
 
Esther GothIf you are going through hell, keep going.

fotokineza

70%

Kelnerka/kucharka

name:

Esther Goth

alias:
Minimo

age:
21

height / weight:
173 / 57

Wysłany: 2019-10-03, 11:17   
   Multikonta: Lasair, Louanna, Rocky
  

   Podróżnik w czasie

  

   1 Rok na Giftedach!


Ludzie obawiają się wiele rzeczy, uważają różne sytuacje za najgorsze. Jednak szczerze powiem wam, że nie ma nic gorszego niż bezsilność. Ze wszystkim jesteśmy wstanie sobie poradzić, ale nie z nią. Ona dopada nas różnych sytuacjach i zawsze sprawia, że czujemy się źle, nie mocni i zadajemy sobie pytania. Bezsilność.... jest czymś strasznym. Zwłaszcza jak widzimy cierpiącą bliską nam osobę. Chcemy jej pomóc, zrobić wiele, ale nie jesteśmy wstanie cokolwiek nie zrobimy to i tak nic nie da. Podobnej właśnie sytuacji była Esther. Chciała pomóc Van, powiedzieć/zrobić coś byle tylko zabrać z niej to cierpienie, ten ból. Próbowała, naprawdę próbowała, ale za wiele nie mogła zrobić.
Spojrzała na brata, jak ten się pojawił i odsunęła się od Vanessy, by mógł do niej podjeść. Może on, jako ojciec będzie wstanie więcej zrobić niż ona.
- Spotkaliśmy twoją ukochaną tylko jakby nie ją, ponieważ uważała siebie za Penelope Mares i pracuje do DOGS - odpowiedziała na jego pierwsze pytanie co się stało. Bardziej szczegółowo to opowiedzą, później jak będą sami.
- A jest jakiś zakaz wychodzenia na zewnątrz/ Poza tym chciała kupić prezent urodzinowy - powiedziała na drugie jego pytanie. Nie było zakazu wychodzenia o ile jej wiadomo, a poza tym to nie było nikogo winą, że spotkali JĄ w sklepie.
_________________
Esther Goth
Ci, którzy boją się ciemności, nigdy nie widzieli, co światło może zrobić.

[Profil]
    [A+]
 
Nicholas Grenville...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

age:
31

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-10-06, 17:11   
   Multikonta: Brian, Liam, David
  

   1 Rok na Giftedach!


Nicholas zauważył, że Vanessa nie panuje nad swoimi emocjami, a odsunięcie się to była reakcja na brak jej kontroli nad mocą. Nie zastanawiając się dłużej i pomimo wysłuchania jej oraz Esther, zdjął kurtkę i otulił ją swoją córkę, by następnie do siebie przytulić.
- Uspokój się. Weź głęboki wdech i wydech...
Powtarzał mówiąc szeptem do ucha córki, kucając przy niej, mając w swoich ramionach. Mówił spokojnym głosem i opanowanym.
- Jestem przy Tobie. O mamę się nie przejmują. Odzyskamy mamę. Zaufaj mi. Tak jak Ci mówiłem kiedyś i za każdym razem. Jesteś już dorosła.
O ile wcześniej pomagało, tak nie był pewny czy teraz jego słowa będą dla niej ukojeniem. Ujrzenie matki która jej nie poznała i odtrąciła mogło być bolesnym ciosem i przeżyciem. Jeżeli to nie pomoże nie będzie miał wyjścia jak uśpić swoje dziecko. Pozbawić przytomności, cokolwiek. Wtedy i moc jej przestanie działać.
- Później wrócimy do tego tematu. Teraz musimy się stąd zabrać.
Rzekł do Esther i dla bezpieczeństwa się jeszcze rozejrzał, czy czasem nie wezwano posiłki od strony DOGS. Czy czasem ich nikt nie śledzi. Musieli jednak poczekać, aż Vanessa się uspokoi. Nicholas starał się nie pokazywać po sobie, jak ta informacja wpłynęła dla niego boleśnie zaskakująco. Nie chciał wierzyć, że mogła stracić pamięć. Pewnie do czasu, aż sam się z nią spotka. Z Rebeccą.
- Vanessa. Już dobrze? Uspokoiłaś się?
Zapytał córkę, by mieć pewność że z nią już lepiej.
- Musimy wracać do domu. Tam porozmawiamy. Dobrze?
Dodał jeszcze, by mieć pewność że mała dała radę się uspokoić.
[Profil]
  [AB+]
 
Vanessa GrenvilleUmiesz liczyć...licz na siebie

Trujący dotyk / parzące dłonie

10%

brak

name:

Vanessa Grenville

alias:
Van

age:
9 lat

Wysłany: 2019-10-06, 19:23   
  

   1 Rok na Giftedach!


Niestety to co przeszła boleśnie ją doświadczyło. Czuła się, jakby wszystko pod nią się rozpadło. Tak jakby nadzieja, którą miała na odzyskanie mamy nagle prysła i okazała się tylko bajką. Kłamstwem, które ni jak nie sprawiało, by przeszła obok. Ciągle miała przed oczyma mamę i to jak ją potraktowała i jak bardzo ją zraniła słowami, które padły z jej ust. Nieświadomie raniąc to małe serduszko. Gdy ojciec otulił ją swoją kurtką i przytulił do siebie ta stała się sztywna jak struna. Spojrzała zapłakanymi oczyma na ojca i pokręciła głową.
- Ona nas nie pamięta, nie kocha nas...
Wycharczała z trudem wstrzymując łzy. Czy się uspokoiła? Nie do końca, nadal nie miała sił zrobić nawet kroku czując jak każdy krok prowadzi do kolejnej fali paniki, niedowierzania. Słowa ojca ni jak na nią działały. Słyszała je, ale nie rozumiała ich znaczenia. Była w takim szoku, amoku że nic nie byłoby w stanie jej w tej chwili doprowadzić do stanu ukojenia. Na wzmiankę o domu skinęła tylko głową nie panując nadal nad mocami nadal. Po prostu chciała stad uciec, schować się i zamknąć w pokoju na możliwe wszystkie spusty, niestety wiedziała że taką prywatność miałaby tylko u Esther a niestety wątpiła by wracali do domu ciotki.
[Profil]
  [AB+]
 
Esther GothIf you are going through hell, keep going.

fotokineza

70%

Kelnerka/kucharka

name:

Esther Goth

alias:
Minimo

age:
21

height / weight:
173 / 57

Wysłany: 2019-10-07, 20:29   
   Multikonta: Lasair, Louanna, Rocky
  

   Podróżnik w czasie

  

   1 Rok na Giftedach!


Pozostawiła uspokajanie ojcu dziewczynki, bo przecież sam doskonale wiedział jak dotrzeć do swojego dziecka. Nie wiedziała co miała by jeszcze zrobić, bo przecież próbowała wszystkiego. Dlatego też odsunęła się trochę, by dać im przestrzeni. Korzystając z okazji spojrzała na swoją dłoń i naciągnęła na nią bardziej bluzę. Nie chciała pokazać nikomu, że lekko jest zaczerwieniona i już pojawiły się pierwsze pęcherze.
Słysząc słowa brata o tym, że ,,wrócimy do tego tematu" oraz ,,porozmawiamy domu". Brzmiały trochę złowieszczo i Esther miała wrażenie, że naciągały nad nią czarne chmury. Nie odzywała się, ani też nie wtrącała się między nimi.
- Przepraszam - odezwała się w końcu, kiedy Nick stwierdził, że muszą wracać do domu. Musieli porozmawiać nawet jeśli to brzmiało strasznie oraz czuła, że będzie miała kłopoty.
_________________
Esther Goth
Ci, którzy boją się ciemności, nigdy nie widzieli, co światło może zrobić.

[Profil]
    [A+]
 
Nicholas Grenville...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

age:
31

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-10-28, 22:51   
   Multikonta: Brian, Liam, David
  

   1 Rok na Giftedach!


- Kocha nas. I przypomni sobie. Obiecałem Ci, że odzyskasz mamę. Będzie z nami.
Naprostował myślenie córki. Możliwe że brał pod uwagę fakt, że Rebecca mogła zostać zmuszona do współpracy, ale nie żeby do takiego stopnia. Ile w DOGS wiedzieli o nim przez nią? Ile musiała im powiedzieć, by się o nim czegokolwiek dowiedzieli? O jej rodzinie? Ich córce? Strach pomyśleć, że mogła im nawet zdradzić jego prawdziwe nazwisko. Lecz nie mówił jej o tym, o ile pamięć go nie myliła. Może raz wspomniał. Ale czy pamiętałaby? Uznał przecież, że Andy Spivey nie żyje i tak miało pozostać.
W tej chwili bał się o Vanessę, widząc jej stan psychiczny. Nawet miała opory z poruszaniem się. Kucnął więc przed nią i chciał by spojrzała na niego. Powtórzył swoje wcześniejsze słowa, ale też nie ukrywał jak i jego ta wieść zabolała. Nie uwierzy jednak, póki sam tego nie doświadczy. Nie zobaczy Rebecci na własne oczy. Tak czy inaczej, zaprowadził córkę do samochodu. Słyszał przeprosiny siostry, na które nie zareagował w tej chwili, ale chciał by jechała z nimi. Nie zostawi jej tutaj, by narażała się na niepotrzebne problemy. Tym samym chciał, by obie siedziały na tylnym siedzeniu, a być może Vanessa będzie potrzebowała czyjegoś objęcia. Nicholas niestety musiał prowadzić pojazd.
Kiedy więc wszyscy byli już w samochodzie, ruszył z miejsca i obrał kierunek prosto do siedziby Rebelii.


[z/t wszyscy]
[Profil]
  [AB+]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 5