Poprzedni temat «» Następny temat
Ray - w budowie
Autor Wiadomość
RayAll good things are wild and free.

zmiennokształtność (jaguar)

-

name:
-

age:
36

height / weight:
187/80

Wysłany: 2021-01-20, 14:55   Ray - w budowie

Ray
urodzona/y w [miejscowość] [data] roku, mieszka [w miejscowość/tam - gdy powtarza się miejsce urodzenia] od [np.:5 miesięcy,2 lat/zawsze - gdy potarza się miejsce urodzenia], przynależy do [wypisać frakcje], piastuje stanowisko [wpisać stanowisko], wizerunku użycza Beto Malfacini.
historia
tu wpisz historię swojej postaci
charakter
tu wpisz charakter swojej postaci forma dowolna
opis mocy
Zmiennokształntość [Jaguar] - Moc całkowitej lub częściowej przemiany w jaguara. Pozwala użytkownikowi przyjąć nie tylko zwierzęcy wygląd, ale również cechy takie jak zwinność i siłę. Wpływa także na zmysły węchu, słuchu i wzroku w ludzkiej formie. Charakterystycznym znakiem przemiany jest zmiana tęczówek na kolor złota.

Jaguar to zwierzę o zwartej budowie i solidnym umięśnieniu. Ray ma 76 cm w kłębie i długość 2 metrów wliczając ogon. Nogi są znacznie krótsze w porównaniu z kończynami lwa czy tygrysa o podobnej masie ciała, jednak grube i silne. Dzięki nim sprawnie się wspina, czołga i pływa. Ma potężną głowę i wyjątkowo silną szczękę. Dysponuje najsilniejszym wśród kotowatych ugryzieniem. Potrafi wygenerować siłę równą ciężarowi 910 kg. Jest to dwukrotność siły lwa i drugi wynik wśród ssaków, zaraz po hienie cętkowanej. Adaptacja ta pozwala wyrywać kręgi szyjne u krokodyli, a nawet dziurawić skorupy żółwi.

Poziomy:

Zalety:
- Większa sprawność fizyczna niż u przeciętnego człowieka.
- Dobrze rozwinięty zmysł węchu pozwalający rozróżnić woń poszczególnych gatunków, z którymi postać miała wcześniej do czynienia. Po co najmniej kilkudniowym kontakcie z zapachem danej osoby, Ray jest w ją rozróżnić wśród woni innych ludzi.
- Wyczulony zmysł słuchu, pozwalający usłyszeć czyjeś kroki z odległości 4 metrów.
- Naturalny kamuflaż, umożliwiający krycie się w zaroślach. Trudno dostrzegalny dla większości dzikich zwierząt.
- Silne szczęki uzbrojone w ostre kły z naciskiem 105 kgf/cm².

Wady:
- Zmiana formy za każdym razem jest zwiastowana zmianą koloru tęczówek. To daje czas przeciwnikowi na reakcję.
- Przemiana nie obejmuje ubrań użytkownika, co oznacza, iż postać po powrocie do ludzkiej formy jest kompletnie naga (zwykle nie wliczając naszyjnika).
- Jest to jedna z tych mocy, której nie sposób stosować w mieście bez zwracania na siebie uwagi. Jaguary zwykle nie biegają po ulicach Seattle.
- Mogą występować zaburzenia pokarmowe, gdyż organizm przestawia się czasem na pożywienie surowe zwierzęce, odrzucając gotowane/smażone. Na dodatek po spożyciu pokarmu w formie jaguara, Ray nie może się przemienić dopóki go nie strawi lub nie zwróci. Wynika to z faktu posiadania większego żołądka w formie zwierzęcej niż ludzkiej. Zjedzenie 25 kg mięsa i przemiana w człowieka to kiepski pomysł.
- Będąc w postaci zwierzęcej, nie ma możliwości korzystania z mowy ludzkiej i komunikuje się wokalnie poprzez ryki, miauczenie i mruczenie.

Skutki uboczne:
- Osiągnięcie limitu i powrót części ciała lub całego powoduje bóle mięśni, kości i głowy przez pewien czas.
- Mogą wystąpić zaburzenia jednego ze zmysłów: węchu, wzroku lub równowagi.
- Dłuższe przebywanie w zwierzęcej formie może przyczynić się do utraty ludzkiej świadomości, co uniemożliwia ponowną przemianę w człowieka.
- W zwierzęcej formie Ray bywa bardziej terytorialny. Potrafi znaczyć teren i być agresywny w stosunku do dużych zwierząt oraz ludzi wchodzących na jego rewir. Czasem tyczy się to również jego brata i nieuniknione są drobne starcia z kocim rodzeństwem o dominację.

Nadużycia:
- Zanik czucia mięśni i silne bóle stawów.
- Problemy z chodzeniem na dwóch kończynach.
- Bóle i problemy żołądkowe.
- Niezależnie od poziomu opanowania, częste doprowadzanie do nadużyć mocy, może skutkować problemami z koncentracją, osobowością i agresji, żyjąc jak dzikie zwierzę i chcąc się z nim utożsamiać, do tego mogą dojść zaburzenia mowy.


ciekawostki
» Praktycznie zawsze nosi ozdoby na szyi i nigdy się z nimi nie rozstaje nawet po przemianie. Ten dziwny nawyk może to wynikać z faktu, iż Ray czuje potrzebę posiadania rzeczy, której nikt mu nie odbierze, nawet jeśli nie ma ona żadnej wartości. Obawia się pozostania z niczym.


_________________

<text style="font-family:Optima; font-size: 12px; text-shadow: 2px 1px 2px rgba(0, 0, 0, 0.25);">The world is a jungle. You either fight or run forever.</text>
[Profil]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 5