Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszkanie nr 5
Autor Wiadomość
The Gifted

kocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2019-03-09, 00:38   Mieszkanie nr 5

Opuszczone mieszkanie, zachowane w stylu japońskim. Poza pozostawionymi w nieładzie przedmiotami, wszystko pokryte jest kurzem. Można by stwierdzić, że właściciel na bardzo długo nie wracał do miejsca zamieszkania.

[Profil]

Liam Ellsworth

Jestem sobą, jestem kimś...

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

Liam Adam Bruce Ellsworth

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/84

Wysłany: 2019-03-09, 00:54   
   Multikonta: Brian, Nicholas, David

1 Rok na Giftedach!

/ 3 stycznia - z altany

Liam nie miałby nic przeciwko, gdyby Thomas jednak wolał jechać swoim samochodem. Rozumiałby jego podejście po tylu latach i zebranych informacji na temat swojego brata, który okazuje się być mordercą. Możliwe że podobnie by reagował, gdyby odnalazł jako pierwszy Thomasa i przeczytał o nim gdzieś takie informacje.
Mimo to, starszy postanowił zaryzykować i zaufać młodszemu, oznajmiając to w swoich słowach. Skoro tak, Liam skinął głową w zgodzie i skierował się do swojego samochodu, wskazując który to jego. Gdy znaleźli się w środku, Liam poczuł się nieco lepiej, kiedy publiczne miejsce przestało być dla niego zagrożeniem, w obawie o bycie znalezionym przez rząd.
Ruszył pojazd i wyjechał z ulicy, kierując się w bardziej zamieszkałą część dzielnicy Chinatown. Po drodze mogli uciąć sobie również pogawędkę.
- Więc... Zajmujesz się hakerstwem?
Zapytał, o to co wiedział z informacji od Alexa i w jaki sposób go odnalazł. Forum dla hakerów. Kto by pomyślał, że mimo tak długiej rozłąki, obaj pójdą w tym samym kierunku.
[Profil]
  [B+]

Thomas Ellsworth

Son of the bitch

Blokowanie mocy

85%

Haker

name:

Thomas Kevin Ellsworth

alias:
David Rogers/BlueSun/Max Reed/Christopher Smith

height / weight:
186/83

Wysłany: 2019-03-13, 15:40   
   Multikonta: Mike/Jamie

1 Rok na Giftedach!

Nie chciał myśleć o przeszłości młodszego z nich. Stęsknił się za bratem, ale jednak wiadomo… Tyle lat, tyle kawałków z życia o sobie nie wiedzieli, poza tym jednym. Nie byli idealni, byli oboje przecież niby terrorystami z mocami, które mogą obalić ludzkość według zwykłych ludzi…
Po chwili Thomas postanowił jednak trochę się odprężyć, by jednak nie wyglądać na takiego sztywnego. Wcale gdzieś tam z tyłu głowy nie chodziło mu po głowie, że pojadą w jakieś miejsce, gdzie jego młodszy brat mógłby go ukatrupić. A jaka gwarancje miał też Liam, że ten nie współpracował z DOGSami i właśnie zdradza jego pozycje? Cóż musieli sobie nawzajem zaufać, nawet jeśli tylko w starszym z nim buzowały sprzeczne emocje.
-Tak, od ładnych paru lat, myślałem.. Chciałem by to pomogło mi w odnalezieniu ciebie i jak widać udało się. -odparł z lekkim uśmiechem -A ty czym się zajmujesz, poza uciekaniem przed wymiarem prawa? -spojrzał na niego
Nie wiedział jeszcze, że siedzą w tym samym zawodzie, naprawdę to było śmiechu warte, że akurat spośród tylu zawodów obaj wybrali jeden i ten sam, by siebie utrzymać.

Liam Ellsworth

Jestem sobą, jestem kimś...

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

Liam Adam Bruce Ellsworth

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/84

Wysłany: 2019-03-14, 00:17   
   Multikonta: Brian, Nicholas, David

1 Rok na Giftedach!

Liam również mógł odczuć niepokój i niepewność, czy ten mężczyzna faktycznie jest jego bratem, albo jak stwierdzono, Thomas mógł pracować dla DOGS. Mieliby z niego tak duży użytek, że mógł do nich sprowadzić Liama. Nie, Liam takich myśli do siebie nie dopuszczał. Thomas jest tym którego przez około dwadzieścia lat szukał. Nic nie powinno i nie może ich więcej rozdzielać.
Jadąc i skupiając się na drodze, słuchał także odpowiedzi brata, który jak widać,oddał się hakerstwu, przez które żyje. Nie było miłe wspominanie o tym, że jest poszukiwany. Lecz tego nie skomentował.
Akurat przy wspominaniu przez brata o swoim zawodzie, Liam uśmiechnął się będąc rozbawionym zaistniałej sytuacji.
- Tym samym co Ty.
Na początek tyle wystarczyć powinno. O Bractwie nic na razie nie będzie wspominał. Przyjdzie na to czas, to mu powie.
- Pracowałem i dorabiałem jako informatyk, grafik, administrator sieci i haker.
Nie kłamał. Mówił prawdę. Większość z tego pracował legalnie, część nielegalnie. Aż to momentu, kiedy nie powstało DOGS i musiał ograniczyć swoją pracę do małych firm. Im go mniej wszędzie było, tym trudnej znaleźć.
Zajechali pod odpowiednią starą kamienicę.
- To tutaj.
Oznajmił i wysiadł, blokując samochód, kiedy i Thomas opuścił pojazd. Liam zaprowadził go do środka kamienicy, tam udali się schodami pod sam strych. Wyszukał odpowiednie klucze i otworzył drzwi, wchodząc do środka, zapalając światło sufitowe.
- To opuszczone mieszkanie mojego opiekuna. Od lat nie wracał do niego, tylko w ostateczności, bądź w ważnych celach.
Nie było tu zbyt kolorowo. Spore warstwy kurzu, brud i niewielki bałagan. Jakby opuszczano w pośpiechu.
Gdy znaleźli się w środku, Liam zamknął drzwi, nie przekręcał klucza ani zamka. Nie widział takiej potrzeby.
- Jesteś pierwszą osobą, której pokazałem to miejsce. Nikt więcej o nim nie wie.
Spojrzał na Thomasa, chcąc widocznie tym sposobem okazać zaufanie.
[Profil]
  [B+]

[ ODPOWIEDZ ]