Poprzedni temat «» Następny temat
Garaż #1
Autor Wiadomość
Vanessa Edams

OHANA means family. Family means nobody gest left behind or forgotten.

Niewidzialność

60%

Brak

name:

Vanessa Edams

alias:
Ness

height / weight:
163/55

Wysłany: 2018-10-18, 10:07   
   Multikonta: Anna

Uśmiechnęła się tylko lekko na jego słowa.
-Spokojnie. Doskonale wiem, że zemsta najlepiej smakuje na zimno.... A co do lokalizacji to nie jast problem. O ile nic się nie zmieniło, zawsze o tej samej porze dom wywłoki stoi pusty. A tam ma swój gabinet. A w gabinecie, dokumenty z AlterGen... Na pewno wśród nich jest gdzieś adres. Jedynym problemem byłyby zabezpieczenia. Otwarcie zamka to nie problem. Gorzej ze złamaniem alarmu. Jest nie tylko na prąd ale i na akumulator. Na wypadek gdyby prąd wysiadł.
Była u niej raz ale zdążyła się rozejrzeć. Poza tym, słyszała jak taki alarm proponowała ich rodzicom. By; jak to ujęła, gdyby Vincent uciekł, to nie miałby szansy się do nich włamać. Co było w jej mniemaniu głupotą bo logiczne byłoby raczej, że nie pojawiłby się w rodzinnym domu, zaraz po ucieczce.
Słysząc jego następne słowa spojrzała na niego już spokojnie.
-Ważne, że żyjesz... Że żyjesz i że jesteś... Nie pozwolę na powtórkę z rozrywki by znów Cię zabrali...
Bolało ją trochę to, że nie był już taki jak dawniej ale najważniejsze było dla niej to, że się odnalazł, i przede wszystkim, że żyje.
[Profil]
    [0+]

Vincent Edams

Wolność, kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem

Ramiona wektorowe

74%

brak

name:

Vincent Edams

alias:
Obiekt 36

height / weight:
173/70

Wysłany: 2018-10-18, 11:06   
   Multikonta: Alex Parker

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Grosza daj Giftedowi! #darczyńca

Słuchał siostry z rosnącą uwagę. Nie pomyślał o tym, że ta suka Johnes, ma swój jakiś dom i łatwiej będzie się tam włamać, niż czaić się w okolicach AlterGen.
- To byłoby zbyt piękne, by mogło być zbyt łatwe - powiedział powoli - Muszą być jeszcze jakieś inne zabezpieczenia. Plus wątpię by trzymała dokumenty na widoku. Zapewne trzeba by jeszcze sforsować sejf. Z Twoimi zdolnościami, wyłączenie alarmu, nie będzie specjalnym problemem. Gorzej jak są tam inne zabezpieczenia
Nie wierzył, że kobieta, która była tak wyrafinowana i okrutna, mogła być tak naiwna. Chyba, że w swoim zadufaniu, nie wpadałby na to, że ktoś może wiedzieć, gdzie mieści się jej gniazdko.
- Znają moje słabe punkty. Gdyby nas złapano, nie byłbym cię w stanie obronić. Potrzebujemy więcej informacji.
Spojrzał znów na siostrę. Chciałby się uśmiechnąć, powiedzieć, że tak, już wszystko w porządku, że nic ich już nie rozdzieli....ale nie umiał I nie czuł tego. Jak pusta muszla.
Pokiwał jedynie głową.
- Też nie pozwolę Cię nigdzie zabrać. - nigdy, przenigdy, nikomu by nie życzył, by przechodził to, przez co przeszedł on. - Dlatego musisz mnie słuchać i być ostrożna. Oboje jesteśmy poszukiwani, nie możesz działać na własną rękę.
Cuts like black scissors,
the fear that overcomes her.
[Profil]
  [0+]

Vanessa Edams

Niewidzialność

60%

Brak

name:

Vanessa Edams

alias:
Ness

height / weight:
163/55

Wysłany: 2018-10-18, 12:29   

-Trzyma je w szufladzie pod kluczem. Przy mnie je tam chowała zanim wszyscy dowiedzieli się, że jestem mutantem. A co do innych zabezpieczeń, nie wiem czy je ma czy nie. Możliwe, że tak i ma je połączone z alarmem. Problem z moją mocą polega na tym, że nie widać mnie jako mnie w kamerach, ale bardziej.... Poświatę. Coś w stylu jakbyś na necie oglądał np cień jakiegoś ducha nagranego kamerą. Przynajmniej tyle udało nam się z Davidem dowiedzieć. Miał kumpla w jednym sklepie który w nocy pozwolił nam to sprawdzić. Czy będę widoczna na nagraniu czy nie.
Powiedziała. Nie chciała niczego ukrywać przed bratem. A już w szczególności jeśli chodziło o jej moc, czy też przeszłość... Wolała by od razu wszystko wiedział, niż miałby się później dowiedzieć od kogoś innego albo znów miałby się nasłuchać jakiś bzdur.
Uśmiechnęła się jedynie w odpowiedzi po czym dodała.
-Spokojnie. Wiem co robić...
Chciała dodać coś jeszcze ale nagle poczuła jak robi jej się słabo. Wyminęła go po czym usiadła na kanapie opierając łokcie o kolana i spuszczając głowę starając się jednocześnie oddychać miarowo. Niestety w tym samym czasie poczuła jak krew zaczyna spływać jej z nosa. Sięgnęła po chusteczki z kieszeni, po czym jedną przyłożyła do nosa chcąc zatamować krwawienie. Choć wiedziała, że to na marne.
[Profil]
    [0+]

Vincent Edams

Ramiona wektorowe

74%

brak

name:

Vincent Edams

alias:
Obiekt 36

height / weight:
173/70

Wysłany: 2018-10-18, 12:41   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Poświata. To jednak mogło być problematyczne. Będą musieli wymyślić jakiś sposób, na ominięcie kamer. Może je czymś zasłonić, albo uszkodzić? Był pewien, że wektory nie są widoczne na zwykłych kamerach. To był jakiś plan.
Wtedy Vanessa zbladła i usiadła na kanapie, a z jej nosa zaczęła kapać krew. Obserwował ją chwilę uważnie, po czym podszedł do lodówki i wyciągnął z zamrażarki kilka kostek lodu. Zawinął je w ręcznik i przyłożył do nasady nosa siostry.
- Zaraz powinno przejść - powiedział cicho.
Sam,, przy nadużyciach mocy dość obficie krwawił, więc wiedział co robić. DO tego gdy kurował się po ucieczce, używał zimnych okładów, do zmniejszenia obrzęku.
-Kiedy uaktywnił się u Ciebie gen X ? - musiał wiedzieć, na ile jej umiejętności są rozwinięte.
[Profil]
  [0+]

Vanessa Edams

Niewidzialność

60%

Brak

name:

Vanessa Edams

alias:
Ness

height / weight:
163/55

Wysłany: 2018-10-18, 13:09   

Sama nie miała pojęcia przynajmniej na razie jak ominąć ów kamery. Nie była pewna też, czy działa tak tylko na kamery na podczerwień czy zwykłe też. Ale nie dane jej było się więcej nad tym zastanawiać. Nagle poczuła jak brat przykłada jej zimny okład do nasady nosa. Skrzywiła się lekko czując jak zimny. Ale nie protestowała.
-Dzięki..
Powiedziała tylko po czym chwyciła ręcznik i przytrzymywała go sobie jeszcze chwilę.
-Jakieś pół roku po tym jak Cię zabrali... Rodzice starali się jak mogli bym o Tobie zapomniała, i dowalali mi coraz więcej zajęć pozalekcyjnych. Późno wracałam ze szkoły przez park i tam natrafiłam na Davida i jeszcze jakiegoś gościa który ciskał w niego piorunami. David chciał mnie osłonić przed piorunem a ostatecznie oboje zniknęliśmy. Wtedy uświadomił mnie, że też jestem mutantem. Nie wiem czy moc uaktywniła się wcześniej czy dopiero wtedy. Ja nie widzę różnicy. Gdy tylko aktywuję moc widzę siebie i wszystko wokół normalnie, ale inni mnie nie... Kilka tygodni później znów spotkałam Davida. Wymykałam się nocami z domu a On pomagał mi opanować moc. W końcu rodzice mnie przyłapali. Nieco ponad rok temu, dopiero... A uciekałam od prawie 11 roku życia.... Kretyni...
Cały czas starała się trzymać okład na nosie, jednak było to trudne zwłaszcza, że miała wrażenie, jakby zaraz nos miał jej odpaść z zimna. Jednak plus z tego był taki, że krwi leciało coraz mniej.
[Profil]
    [0+]

Vincent Edams

Ramiona wektorowe

74%

brak

name:

Vincent Edams

alias:
Obiekt 36

height / weight:
173/70

Wysłany: 2018-10-18, 14:10   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Słuchał jej uważnie. Czuli Vanessa miała aktywny gen X od jakichś...sześciu lat. Czyli miałą jeszcze czas, by to doskonalić. Być może pewnego dnia, nawet kamery nie będą jej widzieć. Skoro ojego mutacja jeszcze ewoluowała, to ona też miała jeszcze dużo czasu.
Normalnie, troskliwie starszy brat by zaczął wypytywać o tego całego Davida. Jaki znowu David? Kim był ? Macał cię? Mam mu dać w zęby? Tyle, że Vincent nie był typowym, starszym bratem.
- Rozumiem - odpowiedział na to wszystko - Czyli jeszcze możesz to doskonalić. - wstał i zaczął powoli przechadzać się po garażu.
Czuł się dziwnie. Był pewien, że jak dojdzie do spotkania jego z kimś z rodziny, będzie to z kategorii bardzo nieprzyjemnych. Czuł...sam nie wiedział co ? Ulgę? Coś w tym rodzaju ? Może chodziło to, że to właśnie Vanessa okazała się tą, która o nim nie zapomniała?
- Wiesz jak mała była szansa, że uda nam się spotkać? Niewielka, a jednak się udało. Tak samo niewielka jak to, że spotkamy kiedyś Kate i naszych rodziców. Co wtedy zamierzasz zrobić? - spojrzał na nią przez ramię
[Profil]
  [0+]

Vanessa Edams

Niewidzialność

60%

Brak

name:

Vanessa Edams

alias:
Ness

height / weight:
163/55

Wysłany: 2018-10-18, 14:28   

Możliwe to było. Słyszała, że podobno moce można nawet doskonalić całe życie. Ale ile w tym prawdy, nie miała pojęcia.
-Tak słyszałam...
Powiedziała tylko obserwując go jak przechadza się po pomieszczeniu. Już mu chciała powiedzieć, żeby tak nie łazi bo wykopie pod sobą tunel, jak za czasów dzieciństwa, ale ugryzła się w język. Nie byli już tymi dziećmi co kiedyś.
-Wiem... Ale nie zamierzałam się poddawać... Jeśli chodzi o Kate i rodziców, to raczej ich nie spotkamy...
Odpowiedziała chłodno. A raczej zaczęła odpowiadać..
-Przez jakiś czas, znajomy Davida obserwował ich po tym gdy uciekłam. Kate popadła w jakąś paranoję porobiła najprzeróżniejsze test czy nie ma aktywnego genu X. To samo robili rodzice. Nie wiem co działo się z nimi później... Bo natrafiliśmy na zamieszki i David zginął z rąk DOGS.
Nienawidziła rodziców. Nienawidziła swojej siostry. Rodziców, za to, że z taką łatwością oddali Vincenta do laboratorium, i później chcieli też oddać i ją. A Kate za to co wygadywała przez te 6 lat na temat mutantów. Zachowywała się jakby mutanci byli gorszym sortem. Nadawała się do współpracy z wywłoką.
[Profil]
    [0+]

Vincent Edams

Ramiona wektorowe

74%

brak

name:

Vincent Edams

alias:
Obiekt 36

height / weight:
173/70

Wysłany: 2018-10-18, 16:04   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Zatrzymał się, słysząc jej słowa. Spojrzał na nią krótko, po czym odwrócił wzrok.
- Biorąc pod uwagę skrajne poglądy naszych rodziców i siostry, niewykluczone, że sami wstąpili do organizacji antymutanckiej. Może Kate zasiliła już szeregi Genetically Clean. - stwierdził beznamiętnie.
Teoretyzował, ale zawsze mogło być w tym trochę prawdy...Skoro jego matka nienawidziła go tak bardzo, że oddała go do laboratorium i nigdy więcej nie chciała go widzieć...
- Niewykluczone więc, że mogą w końcu stanąć na naszej drodze. - zakończył tą dygresję.
Na moment zapadła krótka cisza. Niby nie widzieli się siedem lat a ciężko było im w ogóle rozmawiać ze sobą. Pewnie dlatego, że Vincent już nie był tym, kogo Vanessa poszukiwała.
- Musisz odpocząć - powiedział w końcu - Będziemy ci dostarczać jedzenia i najpotrzebniejsze przedmioty. Wiem, że możesz stać się niewidzialna, ale lepiej nie wychylaj stąd nosa.
[Profil]
  [0+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

87%

Kierownik Baru / Barman / Przywódca Rebelii

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Oliver Mayes / Nicky

height / weight:
194/89

Wysłany: 2018-10-18, 18:13   
   Multikonta: Brian, Liam, David, Seba, Ricky

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Dostanie się do jakiegoś wieczornego spożywczaka, nie było proste. Więc musiał postawić na jakiś mały market. Problem tylko, że wszędzie roiło się policji i zwiększonej ilości patroli. Nie było łatwo i długo zajęło mu dostanie się do sklepu. Wtedy mógł poczuć się lżej, widząc sporo osób. Wziął koszyk i spakował najpotrzebniejsze produkty do jedzenia jak pieczywo, konserwy, jakieś sery, wędliny w plastrach. O ile dobrze pamiętał, była tam lodówka. Więc wziął też mleko i dwie butelki wody. Nie pamiętając, czy był tam czajnik jakiś, to nie brał żadnych herbat.
Zrobił zakupy i z siatką wyszedł ze sklepu. Znów musiał krążyć, przebiegnąć, zatrzymać się, schować i chyba z godzinę mu zeszło, jak trafił do kryjówki.
Młodzi mogli usłyszeć jak drzwi się otwierają, a następnie zamykając. W końcu Nicholas dołączył do nich.
- Wróciłem.
Oznajmił, ale... Spojrzał na Vanessę i zmarszczył brwi. Po czym dość poważnie przeniósł spojrzenie na Vincenta.
- Coś mnie ominęło?
Zapytał dość poważnie. Mieli rozmawiać, a czy jemu się właśnie zdaje, że dziewczyna dostała w nos? Raczy mu ktoś wyjaśnić, co odwalają pod jego nieobecność? Czy może u Edamsów tak właśnie dochodzi się do porozumienia?
[Profil]
  [AB+]

Vanessa Edams

Niewidzialność

60%

Brak

name:

Vanessa Edams

alias:
Ness

height / weight:
163/55

Wysłany: 2018-10-18, 19:05   

Spoglądała na niego słuchając go uważnie. Wiedziała, że mimo iż tego nie powiedział, to może dojść do tego, że przyjdzie im zabić rodziców lub siostrę. Jednak na siostrę to Vanessa się szykuje już od dłuższego czasu.
-I jeśli rzeczywiście tak jest, to przyjdzie nam ich zabić. Wtedy biorę na siebie Kate.
Nie zdążyła już mu nic więcej odpowiedzieć, bo nagle wrócił Nicholas.
-Nie.. Tylko rozmawialiśmy.... Ale nagle zrobiło mi się słabo i krew mi poleciała z nosa... Mam nieco osłabiony organizm.
Nie dodawała już, że to z braku konkretnego pożywienia przez ostatnie kilka dni. Bo co to jest jabłko czy jakiś inny owoc na dzień? Gdzie również nie sypiała zbyt dobrze. Nie miała zbytnio gdzie.
[Profil]
    [0+]

Vincent Edams

Ramiona wektorowe

74%

brak

name:

Vincent Edams

alias:
Obiekt 36

height / weight:
173/70

Wysłany: 2018-10-18, 19:47   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Ledwo Vanessa skończyła mówić, usłyszeli skrzypnięcie drzwi. Edams zjeżył się i aktywował wektory, ale okazało się to być fałszywym alarmem. Zaklął w duchu i uciszył moc, ale zaczynało się to powoli odbijać na jego samopoczuciu.
- Dobra, wracamy. Nie wychodźmy razem, to może wyglądać podejrzanie. - mruknął do Nicholasa. - Widzimy się na miejscu.
Podszedł do Nessy, ale tylko po to, by zabrać swoją bluzę. Ubrał ją, zakrywając poznaczone bliznami ramiona. Edamsówna miała tu koce, którymi mogła się otulić a jego łapy jednak przyciągały uwagę.
Spojrzał znów na Nessi, po czym wyszedł bez słowa

/zt
[Profil]
  [0+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

87%

name:

Nicholas Grenville

alias:

height / weight:
194/89

Wysłany: 2018-10-18, 19:58   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Tylko rozmawiali. Spojrzał na Vanessę, która udzieliła odpowiedzi. I fakt, uwierzył jej, kiedy tak się przyjrzał jej twarzy. Za dobrze nie wyglądała. Nie był tylko pewny, czy to efekty uboczne mutacji czy jak mówiła, osłabienie organizmu. Okaże się później.
Vincent widocznie miał już dość atrakcji na dzisiaj i wyszedł. Nicholas nie zamierzał go zatrzymywać. I tak spory wyczyn młody zrobił, że nie pobił siostry. Gdyby mógł tak dobrze dogadywać się z jego córką...
- Jak wrócisz, powiedz małej, że wrócę niedługo. O ile nie będzie spała.
Zakładał, że chłopak będzie szybciej. Dlatego poprosił go, by przekazał jego córce, żeby poczekała. Podejrzewał, że mogłaby nie spać, zamiast spać. A miewała ona problemy ze snem.
Odprowadził wzrokiem Vinventa i zaraz podszedł do blatu niby to kuchennego. Położył na nm siatkę i wyjął produkty.
- Na dwa, góra trzy dni powinno Ci wystarczyć. Postaramy się z Vincentem codziennie zaglądać, wymieniając się. Jakbyś czegoś konkretnego potrzebowała, to mów. A następnego dnia przyniesiemy.
Teraz miała jedzenie i picie, ale gdyby potrzebowała czegoś innego, niech nie waha się prosić. Przynajmniej do czasu aż nie załatwią jej członkostwa w Rebelii.

Gdy Nicholas rozpakował siatkę, podszedł do dziewczyny by sprawdzić co z jej nosem.
- Pokaż.
Poprosił, ostrożnie dotykając jej zwiniętego w ręcznik lodu by odsunęła od twarzy.
[Profil]
  [AB+]

Vanessa Edams

Niewidzialność

60%

Brak

name:

Vanessa Edams

alias:
Ness

height / weight:
163/55

Wysłany: 2018-10-18, 20:25   

Odprowadziła brata wzrokiem. Poczuła się dziwnie zostając sama z Nicholasem.
Wysłuchała go do końca po czym pokiwała głową.
-Dziękuje.... I tak wystarczająco już zrobiliście...
Powiedziała patrząc na niego. Spięła się jednak gdy podszedł do niej. Jak się okazało tylko po to by sprawdzić co z jej nosem. Odsunęła ręcznik od twarzy wraz z chusteczką. Na szczęście krew już nie leciała. Ale Vanessa wciąż nie czuła się zbyt dobrze. Wciąż było jej słabo. Jednak nie chciała się przyznawać do głodówki.
Przez chwilę zastanawiała się, czy by nie zapytać go o Vincenta. Jednak nie była pewna, czy to aby dobry pomysł.
[Profil]
    [0+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

87%

name:

Nicholas Grenville

alias:

height / weight:
194/89

Wysłany: 2018-10-18, 22:25   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Zauważył, że się spięła i może trochę obawiała jego bliskości. Złych zamiarów nie miał, jak tylko chciał sprawdzić stan jej nosa. Krew nie leciała, ale gdy odsunęła okład z twarzy, lepiej też mógł przyjrzeć się jej twarzy. Nie wyglądała za dobrze. Słaby organizm to nic przyjemnego. Można przez to stać się łatwym celem.
- Musisz bardziej o siebie zadbać. Jeżeli chcesz nam pomagać i do nas dołączyć, musisz nabrać siły i doprowadzić się do lepszego stanu. Nie potrzebujesz jakichś leków?
Dopytał jeszcze, pozwalając jej dalej trzymać okład jeżeli tego potrzebowała. Nicholas w tym momencie się podniósł i usiadł na kanapie obok dziewczyny.
- Swoją drogą... Jestem Nicholas.
Zdradził jej swoje imię. Bowiem jakoś nie było okazji się lepiej poznać a nie robił tego, kiedy mieli pościg na głowie i musieli wiać. Teraz było spokojniej.
[Profil]
  [AB+]

Vanessa Edams

Niewidzialność

60%

Brak

name:

Vanessa Edams

alias:
Ness

height / weight:
163/55

Wysłany: 2018-10-18, 22:41   

Nie ufała ludziom... Nieznanym sobie mutantom również. Mimo, ze Nicholas jakby nie było, na dzień dzisiejszy już dużo jej pomógł, to jakoś nie potrafiła się wyzbyć tego nawyku.
-Łatwo powiedzieć, gdy nie ma się gdzie spać albo co jeść... A co do leków, to te które potrzebuję mam...
Odpowiedziała jedynie. A gdy się przedstawił kiwnęła jedynie głową.
-Mój brat zapewne Ci o mnie opowiadał skoro moje imię już znasz...
Powiedziała spoglądając na niego. Ciekawa jedynie była co mu naopowiadał. Jednak nie chciała mieszać obcej osoby w ich problemy rodzinne.
[Profil]
    [0+]

[ ODPOWIEDZ ]