Poprzedni temat «» Następny temat
Przy kominku
Autor Wiadomość
Vincent Edams

Wolność, kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem

Ramiona wektorowe

71%

brak

name:

Vincent Edams

alias:
Obiekt 36

height / weight:
173/70

Wysłany: 2019-05-05, 09:57   
   Multikonta: Alex Parker

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Chłopak łypnął na niego niezbyt przyjaźnie. Co jak co, ale oberwać słusznie i nieświadomie to co innego, ale jak wisi nad nim groźba bęcki za nic, to już nie był zadowolony.
- Nie spodobało ci się za bardzo? - warknął do niego - Obejdzie się.. - odłożył pustą szklankę, czując że robi się dziwnie rozleniwiony. Jakby teraz próbował wstać z fotela, pewnie wyrżnąłby ryjem o stolik.
- Póki nikomu nie dzieje się krzywda, mogę się wściekać ile dusza zapragnie
Nigdy nie radził sobie za dobrze z gniewem. W AlterGen wręcz go podsycano stale, chcąc go utrzymać w stanie Berserku jak najdłużej. Teraz mierzył się z tego konsekwencjami.
Przymknął na moment powieki. Zakręciło mu się w głowie
[Profil]
  [0+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-05-13, 20:53   
   Multikonta: Brian, Liam, David

1 Rok na Giftedach!

- Póki co. Ale bywają momenty u Ciebie, że tracisz kontrolę nad mocą. Wiesz dobrze, że powinieneś nad tym popracować. Worek treningowy nadal jest cały, możesz iść się wyszaleć na dół.
Odpowiedział dość spokojnie. Nie zamierzał się z nim sprzeczać, ale zwrócić uwagę musiał i przypomnieć mu, żeby panował nad nerwami. Nie przynosi to niczego dobrego.
- Także mogłem wybuchnąć wściekły i pozwolić, by moja moc robiła cokolwiek. Mimo to, powstrzymałem się. A skoro ja potrafię, to Ty także zdołasz nauczyć się panowania nad wybuchowymi emocjami złości.
Dodał, upijając po chwyli porządnego łyka. Przeniósł spojrzenie w stronę kominka.
[Profil]
  [AB+]

Vincent Edams

Ramiona wektorowe

71%

brak

name:

Vincent Edams

alias:
Obiekt 36

height / weight:
173/70

Wysłany: 2019-05-13, 21:45   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Cala ta litania, zdawała się Vincenta jeszcze bardziej rozzłościć, lecz Nicholas osiągnął swój cel - chłopak przestał dyskutować i po prostu zamilkł. W końcu jest to pewien sposób panowania nad sobą, tak?
Edams wypił do końca zawartość szklanki, odłożył ją nieco hałaśliwie i pochylił się do przodu, by oprzeć dłonie na swoich kolanach. Miał lekki helikopter, co nieco kłóciło się z jego poczuciem grawitacji.
Choć siedział cicho, wszystko się w nim gotowało. Ta sinusoida nastroju zaraz go doprowadzi do szału. Od apatii, po wściekłość.
Nick nie miał pojęcia, co się dzieje teraz w jego głowie. Jak przez kilka głupich, bezmyślnie rzuconych słów, wszystko mu się przypomina ze szczegółami, sprawia, że ma ochotę zedrzeć sobie skórę, by zapomnieć jak to jest być dotykanym. Zbezczeszczonym.
- Idę do siebie. - wymamrotał średnio przytomnie i wstał.
Ależ to była głupia decyzja.
Błędnik oszalał, chłopak się zachwiał, a wektory automatycznie próbowały złapać równowagę, strącając kilka przedmiotów z półek. Gdyby było to widoczne dla ludzkiego czy mutanckiego oka, przypominałoby to rozpaczliwy taniec pijanej ośmiornicy.
[Profil]
  [0+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-05-15, 20:21   

1 Rok na Giftedach!

Nicholas nic więcej już nie mówił, zauważając milczenie ze strony Vincenta, a co za tym idzie, również wewnętrzną walkę ze sobą. Jakby uczył się lub próbował nie dać uwolnić się swojej mocy. Tłumił w sobie gniew. I dobrze. To także dobra lekcja dla niego, by uczył się ignorancji, cierpliwości i kontroli. To mu się w życiu przyda. I kto wie, czy nie będą takich i podobnych sesji powtarzać. Jeżeli okaże się, że przynoszą pozytywne objawy.
Na informację o pójściu do siebie, Grenville przyjął skinieniem głowy. Dopił swoje whisky do końca i odstawił szklankę na stoliczek obok. Spojrzał na młodego, który pomimo wstania, stracił dość szybko równowagę. A tym samym jego moc wymknęła się spod kontroli.
- Nie polegaj na mocy. Jeżeli upadniesz, upadnij i wstań o własnych siłach. Skup się.
Póki co, na razie nie planował mu pomagać, mając świadomość tego, że nie lubi on być dotykanym. Z drugiej strony, pomaganie mu też nie zawsze jest przydatne. W takim wypadku Vincent, póki jest przytomny, powinien nauczyć się utrzymać równowagę nawet będąc lekko pijanym. O umiarze w piciu, Nicholas kazanie mu zrobi na trzeźwo.
[Profil]
  [AB+]

Vincent Edams

Ramiona wektorowe

71%

brak

name:

Vincent Edams

alias:
Obiekt 36

height / weight:
173/70

Wysłany: 2019-05-18, 12:37   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Łatwo było mu powiedzieć. On nad swoją mocą panował, Vincent wciąż się tego uczył. A po alkoholu, to już w ogóle kiepsko miał z tą całą kontrolą.
Nie zdążył się niczego chwycić i cudem wylądował na kolanach, zamiast na pysku, co było sporym sukcesem.
- Próbuję ! - rzucił ze złością
W obecnym stanie mógł równie dobrze próbować zatańczyć "Jezioro Łabędzie". Dezaktywacja mocy, w takim stanie emocjonalnym, wydawała się wręcz niemożliwa.
-Nie dam rady. - wydyszał, wdrapując się na fotel- Nie dzisiaj.
[Profil]
  [0+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-05-19, 18:47   

1 Rok na Giftedach!

Nicholas westchnął widząc jego marne próby. Złość nawet nie pomagała mu nad tym zapanować a mogła doprowadzić do gorszych czynności.
- Uspokój się. Złością niczego nie osiągniesz a jedynie bardziej wypuszczasz swoją moc bez kontroli.
Odpowiedział dość poważnie, nie odrywając od niego wzroku.
- W takim stanie jesteś bardzo łatwym celem. Albo przestaniesz pić całkowicie lub z umiarem, albo na pijanego będziesz się uczył kontrolować moc. Decyzja należy do Ciebie.
Nicholas w przeciwieństwie do Vincenta, nie upijał się Jest świadom jak źle ciężko jest panować nad swoją mocą będąc pod wpływem alkoholu. Nawet nie testował tego i nie zamierzał próbować. Wybrał mniej picia niż męczenie się jak Edams w tym momencie. Nicholas pomoże mu dostać się do pokoju, jeżeli ten poprosi. Jeżeli nie, nauczy się tego od siebie, śpiąc na tym fotelu, robiąc z siebie wystawę w barze.
[Profil]
  [AB+]

Vincent Edams

Ramiona wektorowe

71%

brak

name:

Vincent Edams

alias:
Obiekt 36

height / weight:
173/70

Wysłany: 2019-05-20, 20:50   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Próby nauczania go teraz panowania nad sobą, była co najmniej kiepskim pomysłem. Chłopak był nie dość, że pod wpływem, to jeszcze mocno roztrzęsiony.
- NIE MOGĘ ! - krzyknął już mocno rozłoszczony - Nie chcę o tym teraz myśleć, nie chce w ogóle myśleć !!!
Nie rozumiał. On nie miał problemu z alkoholem, wszak pił dopiero drugi raz w życiu. Chciał się upić, by przestać... myśleć. By przestać wciąż i wciąż wracać do tych bolesnych, upokarzających wspomnień. Tyle, że nie podziałało. Widać nie zawsze działało tak samo. Czasami było wręcz odwrotnie, a reprymendy Grenville'a, tylko go rozjuszały bardziej.
Będąc w połowie drogi na fotel, zsunął się z niego znowu na podłogę, siadając na niej. Nie był to jednak efekt alkoholu i zaburzeń równowagi, co bezsilności. Przyłożył dłonie do twarzy.
- Miałem przestać myśleć...to nie działa...
[Profil]
  [0+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-05-20, 22:37   

1 Rok na Giftedach!

Więc dlatego pił. Żeby zapomnieć. A przecież alkohol tak nie działa. To nie pomaga. Co się przeżyło, tego się nie zapomni tak łatwo. Można jedynie odpuścić. Nie kierować się zemstą. Wtedy będzie inaczej. Powinno być inaczej.
Nicholas westchnął i wstał podchodząc do młodego, który po nie udanej próbie wtargnięcia się na fotel, znów zsunął się na podłogę. Klęknął przy nim i podniósł go tak, by po chwili objąć. Przytulił go niczym młodszego brata czy zaś syna.
- Alkohol nigdy nie pomoże zapomnieć. Też nie miałem w życiu łatwo, ale nie zapominałem. To mnie wzmacniało od środka. Bo mam dla kogo żyć. Ty także.
Być może od nikogo chłopak nie otrzymał takiej czułości, ale raz pozwolić sobie na objęcia można. Dlatego Nicholas postanowił ogarnąć go w ten sposób. Nawet jeżeli nie lubił dotyku. Chciał mu pokazać tego inną stronę. Znacznie lepszą. By miał inne myśli i miał czym zastąpić te złe. Lecz czy to zaakceptuje?
[Profil]
  [AB+]

Vincent Edams

Ramiona wektorowe

71%

brak

name:

Vincent Edams

alias:
Obiekt 36

height / weight:
173/70

Wysłany: 2019-05-21, 19:26   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Kiedy Vincent usłyszał kroki, był pewien że Nicholas stracił cierpliwość i idzie mu przyłożyć na orzeźwienie. Zjeżył się, gotów się bronić, gdy Grenville zrobił coś....jeszcze głupszego. Z pewnością, było to ostatnie, czego się spodziewał.
Nikt od lat, nie tulił go tak do siebie....jak syna, albo po prostu kogoś bliskiego. Przyzwyczajony do przemocy, nie pamiętał już, że coś takiego wcale nie musi boleć... że może być zupełnie inne.
Mimo to, cały się napiął i zesztywniał. Nie potrafił walczyć z tym odruchem, który nakazywał mu się bronić. Nie umiał na to odpowiedzieć, nawet gdyby chciał. Jego pozytywne emocje, zatraciły się laboratorium AlterGenetics. Dlatego to, co zrobił Nicholas sprawiało mu niemal fizyczny ból.
Zaczął drżeć. Sam nie wiedział czy jego ciało tak protestowało, czy wyrażało...lęk.
- Żyje wyłącznie dla wolnością. Nie mam dla kogo żyć - powiedział cicho.
Jeszcze nie wiedział, że lada moment los postawi mu jego siostrę na drodze
[Profil]
  [0+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-05-21, 20:37   

1 Rok na Giftedach!

Nicholas nie miał powodu by używać przemocy na Vincencie. Wiedząc przez co przeszedł, starał się mu pomóc.Tak i teraz, wykorzystał dobrze ten moment, by okazać mu inne uczucie. Przecież podczas ostatnich świąt, powiedział mu że może być częścią jego rodziny. A właściwie to już nią był. Dzięki temu jego córka miała tak zwanego, przyszywanego starszego brata.
Obejmując młodego, Nicholas czuł jak jest spięty i nie wie co ma robić. Ale plus był taki, że nieco się uspokoił. Nie wiercił się. Nie podnosił głosu. Nie atakował mocą. To był duży plus.
- Masz siostrę. Ja mam córkę i rodzeństwo. Żyję dla nich, bo wiem że oni mnie potrzebują. Jestem ich filarem. Ciebie potrzebuje Twoja siostra. A jeżeli nie dla niej, żyj dla mojej córki, która Cię polubiła. To też jest cel naszego życia.
Wyjaśnił, gdyby Vincent czasem tego nie zauważył. Nicholas w następnym krok, pogładził młodego za włosy. Jakby chciał mu przypomnieć, że kiedyś też mógł od kogoś otrzymać taką czułość. Mógł to nawet widzieć, jak Nicholas obejmuje i głaszcze swoją córkę. Niezależnie od wieku, każdy czasami potrzebuje tej czułości i przytulenia.
[Profil]
  [AB+]

Vincent Edams

Ramiona wektorowe

71%

brak

name:

Vincent Edams

alias:
Obiekt 36

height / weight:
173/70

Wysłany: 2019-05-22, 15:52   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Jeszcze to obejmowanie, był w stanie jakoś wytrzymać, ale pogładzenie po włosach, już przekroczyło jego możliwości. Skrzywił się, jakby coś go zabolało, powiedział cicho "nie" i się uwolnił z objęć Nicholasa. Twarz miał pobladłą i nie potrafił nawet mu spojrzeć w oczy.
- Nessy ( tak nazywał swoją siostrę, córkę Nicholasa nazywał "Van" albo jakimś określeniem osóbki młodej) już nie ma. Może uciekła, może złapało ją DOGS. Nie nadawała się do Rebelii. - powiedział cicho
Tak po prawdzie, to Van, lat dziewięć, miała więcej rozumu niż jego siostra. Wiedziała co jej wolno, a czego nie. Nawet jeżeli ponosiły ją dziecięce emocje, to wciąż łatwiej byłoby mu wziąć odpowiedzialność,za tego smarka, niż za rodzoną siostrę.
Tak w sumie...to on nawet tego smarka akceptował. W swój pokręcony, bez emocjonalny sposób, ale jednak lubił ją.
-No...nie jest taka zła...
Przytulenie przez Nicholasa miało tą zaletę, że nie musiał dbać o równowagę. Bo teraz czuł się z nią kiepsko.
-Chyba potrzebuję pomocy -mruknął
Bez wątpienia był pijany, bo w życiu by o to nie prosił na trzeźwo.
[Profil]
  [0+]

Nicholas Grenville

...

Smog / Czarna Mgła

82%

Poszukiwany

name:

Nicholas Grenville

alias:
Andy Spivey / Nicky

height / weight:
194/89

Wysłany: 2019-05-22, 21:51   

1 Rok na Giftedach!

Skoro powiedział "nie", Nicholas przestał. To wystarczający znak by wiedzieć, że tego akurat chłopak nie będzie chciał i lubił. Ale przytulenie widocznie mu odpowiadało, skoro nie protestował. Może przypomniał sobie jakie to miłe uczucie?
- Nie miał kto jej pomóc i wskazać drogę. A osoba która się nią zajmowała, nie przykuła szczególnej uwagi do lepszego ukształtowania jej osobowości jaki nie zdążyła pomóc jej w panowaniu nad mocą. Nie myśl o tym, że mogła trafić w ręce DOGS. Nie chciałbyś wiedzieć, jak tam wygląda.
Słysząc później o jego córce, uśmiechnął się. Vanessy nie sposób nie lubić. Jest takim skarbem słodkim i jego promykiem nadziei. Jedyne dziecko rodzone jakie posiada. Nie chciałby jej stracić. Dlatego też od małego przygotowuje ją do przetrwania, gdyby go zabrakło. Oboje z Rebeccą byli tego świadomi, że któreś z nich może zniknąć z jej życia. Nie mogli pozwolić na to, by "odejść" razem. Conajnniej jedno mus i być przy ich kruszynce.
A skoro Vincent przyznał, że potrzebuje pomocy, Nicholas skinął głową w zgodzie. Wstał i wyciągnął do niego rękę.
- Daj rękę. Pomogę ci wstać i odprowadzę do pokoju.
[Profil]
  [AB+]

Vincent Edams

Ramiona wektorowe

71%

brak

name:

Vincent Edams

alias:
Obiekt 36

height / weight:
173/70

Wysłany: Wczoraj 14:01   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Mimo wszystko nie chciał, by Nessa trafiła w łapy DOGS. Nawet jeżeli nie potrafił jej już obdarzyć braterskim uczuciem, to jednak nie był tak psychiczny, by komuś życzyć trafienia w szwadrony psów.
- Jeżeli jest tam choć trochę, jak w AlterGen, to potrafię - mruknął i za pomocą Nicholasa wstał.
Dziwny to był wieczór. Vincent zastanawiał się, czy jutro będzie w ogóle go pamiętał. Wiedział na pewno, że szumi mu w uszach i kręci w głowie, która jutro zapewne będzie go bardzo boleć.
Kiedy z pomocą Grenville'a znalazł się w swoim pokoju, padł na łóżku i niemal natychmiast usnął.
I tak. Głowa go bolała. Bardzo.

/zt
[Profil]
  [0+]

[ ODPOWIEDZ ]