Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolennicy i przeciwnicy mutantów
Autor Wiadomość
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-18, 22:49   Zwolennicy i przeciwnicy mutantów


From People To People

» W tych trudnych czasach nie jest łatwo być w opozycji do bardziej powszechnej opinii o mutantach. Zdecydowana większość amerykanów, nie popiera działalności mutantów i nie życzy sobie ich obecności w przestrzeni publicznej. O wiele prościej o negatywny komentarz co do uzdolnionych niż jakikolwiek wspierający. Mimo to znalazła się grupa osób nie tylko w USA, ale i na świecie która szczerze wierzy, że nikt nie rodzi się zły z natury.

"Przemoc nie rozwiązuje żadnego problemu, przemoc rodzi tylko więcej przemocy." - najpopularniejszy post z #FPTP.» Ugrupowanie powstało niedługo po wydarzeniach z 2014, chociaż po dzień dzisiejszy nie jest formalnie zorganizowana. Jest to bardziej ideologia, ruch społeczny przejawiająca się w spontanicznych ruchach i akcjach dobroczynnych. Wyznawcy nie są ukierunkowani wyłącznie na dążenie do poprawienia warunków mutantów w stanach i na świecie, ale o ogólne i całkowite odrzucenie nienawiści do każdej możliwej grupy społecznej. Członkowie często wywodzą się z innych działalności pokojowych, domagających się obrony praw dyskryminowanych. Twierdzą oni, że jest możliwa wspólna koegzystencja uzdolnionych i zwyczajnych ludzi na świecie. Ugrupowanie nie posiada ścisłej hierarchii, stanowisk ani kierownictwa, co nie znaczy, że ich działalność jest przez to mniej skuteczna i ograniczona. Licząc od najpopularniejszego hasztagu FPTP na portalach społecznościowych, po organizowanie akcji charytatywnych, publiczne wspieranie mutantów, kończąc na próbach ujawniania tajemnic D.O.G.S. . Uważają oni departament za siedlisko łamania wszystkich możliwych praw człowieka, nawołują do rozwiązania tego urzędu, zastępując go bardziej pacyfistycznym podejściem.


» Ugrupowanie nie posiada jednego wspólnego dla wszystkich członków głównego przedstawiciela, jednak za największą ikonę tego nurtu uważa się Gerthrude Babineaux, milionerkę francuskiego pochodzenia, która niewątpliwie przysłużyła się dla mutantów i wszystkich innych związanych z ich problemem. Jako jedna z nielicznych nie jest całkowicie dyskredytowana, wciąż prowadzi dialog z władzami państwowymi, a wiele osób zawdzięcza jej życie. Obecnie od ponad roku usiłuje otworzyć, według zwolenników pokoju, jedyny, prawdziwie pomagający ośrodek dla uzdolnionych.

"Świat dąży do autodestrukcji już od dłuższego czasu, a my mu tylko w tym pomagamy". - pierwsze przemówienie Gerthrude Babineaux.

» Wraz z fabularnym dniem 7 marca 2018 roku, działania ugrupowania zostały uznane za nielegalne, a samo FPTP zostaje oficjalnie rozwiązane. Działacze schodzą do podziemia, starając się kontynuować swoje poczynania z dala od czujnego oka Rządu.
» Niezależnie od wybranego ugrupowania, możliwe jest wspieranie działań organizacji, jeśli tylko poglądy postaci na to pozwalają.
[Profil]
 
 
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-20, 21:00   


Genetically Clean


“Ameryka zasługuje na genetycznie czystych obywateli!”
~ główne motto GC


» Stowarzyszenie Genetically Clean powstało na początku 2008 roku za sprawą emerytowanego agenta federalnego - Jamesa Haywella Seniora. Początkowo poglądy organizacji nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, a jakiekolwiek wzmianki o istnieniu nadludzi brano za szalone teorie spiskowe, niemające żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Na forach internetowych wielokrotnie próbowano ośmieszyć organizację, wysyłając członkom GC fałszywe informacje o niepokojącym zachowaniu jakiegoś tajemniczego sąsiada, który w środku nocy zamienia się w wilka i wyje do księżyca. Żarty internautów często przyczyniały się do skandali związanych z bezpodstawnymi interwencjami Genetically Clean, które zmuszały Jamesa Haywella Sr. do wypłaty odszkodowań na rzecz pokrzywdzonych, genetycznie czystych obywateli.

» GC zyskało na znaczeniu dopiero cztery lata temu, kiedy za sprawą ataku terrorystycznego w 2014 roku nadludzie - o których członkowie wcześniej tak namiętnie głosili - okazali się istnieć naprawdę. Zszokowani sytuacją w państwie Amerykanie, nie czuli się dłużej bezpiecznie. Kierowani strachem o własne życie, zaczęli popierać poglądy rosnącego w siłę Gentically Clean.

» Największy rozkwit organizacji nastąpił jednak dopiero w połowie listopada 2014 roku, kiedy prekursor GC został brutalnie zamordowany przez jednego z mutantów. Śmierć Jamesa Haywella Sr. przyczyniła się do przekształcenia małego, lokalnego stowarzyszenia w ogólnokrajowy fenomen, budzący szacunek do dnia dzisiejszego.

» Radykalne, rasistowskie hasła GC przemawiają do dużej rzeszy ludzi, którzy w jakiś stopniu zostali skrzywdzeni przez mutantów lub obawiają się ich możliwości.

» Struktura GC:
Na czele organizacji stoi zarząd, wspierany w swoich działaniach przez człon cywilny, w skład którego wchodzą osoby finansujące i dbające o dobry wizerunek stowarzyszenia. Obecnie Genetically Clean jest również w trakcie rekrutowania własnych bojówek, których głównym celem jest eliminacja wszystkich mutantów. Ten odłam GC możemy rozpoznać po czarnych mundurach, na których rękawach są naszyte czerwone romby z wyszytymi helisami DNA. Członkowie Czarnych Helis są rekrutowani w dużej mierze pośród byłych członków służb mundurowych oraz najbardziej lojalnych członków członu cywilnego organizacji. Jak nietrudno się domyślić - w szeregach organizacji znajdują się jedynie genetycznie czyści obywatele. Więcej.

» Relacje GC i DOGS
  • Od początku istnienia Genetically Clean, Rząd trzymał rękę na pulsie, skutecznie uciszając zbyt śmiałych członków organizacji. Istnieją spekulacje mówiące o tym, że część prowokacji jak i ośmieszenia wychodziły spod rąk władzy.
  • Oficjalne rozpoczęcie działalności GC i D.O.G.S. było chwilą cichego sojuszu między grupami, gdzie żadna nie wchodziła drugiej w drogę.
  • Na przestrzeni lat dochodziło do chwil współpracy między grupami - oczywiście, nie za darmo.
  • Od czasu skandalu z Jamesem Haywellem Jr., gdy podczas marszu okazało się, że był on mutantem, Rząd ukrył ten fakt przed szerokim gronem, skutecznie usuwając wszelkie informacje na temat tego zdarzenia. W zamian za pomoc, GC jest zmuszone do ciągłej współpracy z D.O.G.S., tym razem jednak nie czerpiąc z tego tytułu żadnych korzyści.
  • Przymusowa współpraca nie wychodzi na dobre Genetically Clean - wszelka dokumentacja związana z działalnością organizacji została dokładnie przelustrowana, wystawiając na światło dzienne ich grzeszki z przeszłości jak i przekręty finansowe


[Profil]
 
 
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2018-10-02, 06:32   


Mutant Society

» Jest to powstała na początku czerwca, europejska organizacja, której głównym celem miało być przywrócenie praw mutantom zza oceanu. Grupa ukształtowała się w Paryżu pod przewodnictwem założycielki From People To People – Gerthrude Babineaux i obecnie zrzesza około 53 miliony osób. Siedziba główna organizacji znajduje się w Paryżu.

"Ameryka nigdy nie była i nigdy nie będzie genetycznie czystym społeczeństwem."


» Początkowo M. Society miało się zająć jedynie opanowaniem internetu i mediów. Posuwano się więc do coraz odważniejszych sloganów i wypowiedzi, by złamać sytuację Stanów Zjednoczonych na świecie. Jednakże ta zimna wojna dość szybko przekształciła się w działania zbrojeniowe. Z końcem lipca organizacja M. Society wysłała do Stanów Zjednoczonych swój oddział zbrojeniowy - nazywany “Armią X” - i bez żadnego problemu zajęła stan Rhode Island. W przeciągu kilku miesięcy M. Society zajęło również Connecticut, Maryland i Delaware.

» Największym sukcesem odniesionym przez M. Society jest zawładnięcie prawie całym stanem New York. Chociaż miasto New York City wciąż zdołało się utrzymać w rękach władz amerykańskich, wierzy się, że zdobycie New York City jest tylko kwestią czasu.

"Uczyńmy Amerykę znów tolerancyjną."


» Obecnie M. Society dąży do zajęcia stanów: Ohio, Kentucky i North Carolina.
[Profil]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 6