Poprzedni temat «» Następny temat
Pokój #7
Autor Wiadomość
The Gifted

kocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2018-06-11, 16:52   Pokój #7

Nieduże, ciasne i stosunkowo ciemne pomieszczenie o szarych, chropowatych i gołych ścianach, od których - tak samo jak od betonowej, nieprzykrytej niczym podłogi - bije chłodem. Na próżno szukać tu jakichkolwiek wygód czy nawet niedużych ozdób, jakie mogłyby chociaż trochę ożywić pokój, ułatwiając aklimatyzację w tym miejscu.
Do wnętrza wstawiono wyłącznie dwa jednoosobowe łóżka o ramach z metalu - przy prawej i przy lewej ścianie - dwie szafki nocne i jedną metalową szafę, którą przedzielono na dwie połowy. Klitka nie ma ani jednego okna, oświetla ją wyłącznie jarzeniówka pamiętająca prawdopodobnie jeszcze czasy świetności tego budynku.
W założeniu, co niewątpliwie widać po wyposażeniu, pokój miał być dwuosobowy, jednakże ostatnie wydarzenia sprawiły, iż liczebność Bractwa znacznie się zmniejszyła. To zaś sprawia, że praktycznie każda osoba może pochwalić się własną komórką pod schodami.
[Profil]

Liam Ellsworth

Jestem sobą, jestem kimś...

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

Liam Adam Bruce Ellsworth

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-17, 18:42   
   Multikonta: Brian, Nicholas, David, Seba, Rick

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

/ 13-14 październik. 2018

Ostatnie dni mijały spokojnie, pracowicie i na przyjacielskich wieczorach. Ale, Liam z alkoholem jakoś nie potrafił przestać. Mimo próby odstawienia go na jeden dzień, nie pomogło. Wrócił do tego nałogu, by jedną butelkę pić dziennie. Ale czy tylko jedną? W ciągu całego dnia unikał picia. Skupiając się na pracy i przyjacielskich pogawędkach z Alexem. Czasami z innymi osobami, na kogo trafiał w kuchni czy innych pomieszczeniach. Mimo odnalezienia w tym miejscu "nowej rodziny", osoby które go akceptują, nadal nie zapominał o tym, co zrobił parę miesięcy temu. Co noc miewał koszmary. O tyle dla innych znośne, że nie krzyczał ale budził z potem. Nie wiadomo czy to objaw po wypiciu dwóch butelek, czy trauma i lęk jego z sumieniem związany.
Tego późnego wieczora, Liam znów nie dawał ze sobą rady. Mimo tego co radziła mu już dawno Imari, miał z kimś zaufanym porozmawiać. Wtedy nie miał nikogo takiego, aż do teraz, kiedy Alex stał mu się bliższy. Bliższym przyjacielem, którego by mógł nawet nazwać bratem. A swojego nie mógł nadal odnaleźć. Kolejny czynnik problemów z radzeniem sobie. Był jeszcze trzeci problem. Zrodzone uczucie, którego nie chciał więcej doświadczać, rodziło się na nowo i to do osoby, której zależy na kimś innym. Tego było za dużo. A Alkohol pozwalał zapomnieć.
Liam znów wlał w siebie trochę więcej alkoholu niż zazwyczaj. Ale stwierdziłby że mniej niż ostatnim razem. To dlatego, że wracając z dworu, trafił do swojego pokoju. Było jednak ciemno. Wszedł do środka, zamknął drzwi za sobą i nie zapalając światła. Uderzył w szafkę, która pod wpływem siły zderzenia, mocno przesunęła się i otworzyła drzwiczki wywalając na podłogę kilka pustych butelek. Mało tego, z jej blatu spadł kubek roztrzaskując się i parę książek. Sam Liam upadł zaraz na kolana, jedną ręką trzymając się za przesunięty stolik, drugą podpierając podłogi. W głowie mu się zakręciło. Próbował odnaleźć swoje łózko, by na nie się walnąć. Nie myślał o tym, że mógłby narobić hałasu i obudzić kogoś z sąsiednich pokoi.
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

Programista/specjalista ds IT

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-17, 18:57   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Alex zerwał się jak oparzony z łóżka. Wyczulone zmysły sprawiały, że słyszał to wszystko, jakby był tuż obok. Czując nieprzyjemne piszczenie w uszach, włączył lampkę nocną i przetarł oczu. Co ten Ellsworth odpierdalał? To musiał być Ellsworth, słyszał wyraźnie hałas z jego pokoju. Ziewnął, przeciągnął się, rozczochrał włosy i wstał.
Już on mu da tłuczenie się po nocy...
Zapukał. do drzwi Liama. Zapukał drugi.
- Liam ? Wszystko gra?
Brak odpowiedzi. Zaczął się martwić. Trudno, wchodzi. Najwyżej zobaczy jego gołą dupę. Albo jego z jakąś dupą. Niekoniecznie damską.
Wszedł i podziękował sobie za dobrą intuicję.
- Stary, co ci jest?! - podbiegł do Elsswortha i zawiesił sobie jego ramię na szyi. Poczuł odrzucającą dla niego, silną woń alkoholu. Wsio jasne. - Jezu, masz szczęście, że Imari tego nie widzi....wstajemy. Nie śpimy, zwiedzamy - pomógł mu usiąść na łóżku. - Cały jesteś, głowa cała ? - odsunął mu włosy z czoła, by sprawdzić czy nigdzie nie przydzwonił.
[Profil]
  [AB+]

Liam Ellsworth

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-17, 19:53   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Ten głos. Był mu tak znajomy, że aż odwrócił głowę zaskoczony. Pukanie też słyszał, ale nie reagował. Dopiero po głosie osoby zza drzwi wiedział kto tam jest. Nie wiedzieć czemu, bał się jakoś odezwać. Bo nie chciał, by on go widział w takim stanie. Ale niestety, Alex wszedł do środka i o dziwo widział chyba dobrze w ciemnościach? Chyba że zapalił światło,by widzieć burdel w pokoju swojego przyjaciela. Może mały bałagan, który w obecnej chwili spowodował. A wszelkie teraz próby przejścia po pokoju graniczyły z tym, że gdzieś kopnięta butelka mogła przeturlać się dalej. W szafie na pewno znalazłoby się ich więcej. Pustych i pełnych.
- Nic...
Skłamał, kiedy o to Alex zapytał, ale zaraz poczuł jego ramię i tę siłę jak pomógł mu wstać i posadził go na łózko. Głowa na szczęście była cała, ale Alex najwyraźniej zapomniał o czymś innym. Liam pod wpływem alkoholu nie panował w pełni nad swoją mocą. Tak i teraz, kiedy Alex dotknął jego czoła, nastąpił kontakt fizyczny i Liam mógł ujrzeć lęki Alexa...
- Nic mi nie jest...
Odpowiedział, nim ten go dotknął, gołymi rękoma.
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-18, 12:50   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Alex kompletnie zapomniał, na jakiej zasadzie działa mutacja Liama. Dlatego też mężczyzna mógł ujrzeć jego największy lęk - jego przeszłość. Widział nastoletniego chłopaka, uwięzionego w roztrzaskanym autobusie. Słyszał jego rozpaczliwe krzyki i wołanie o pomoc, jak jego mutacja budzi się i pozwala mu słyszeć i czuć, że jego przyjaciele powoli umierają. A potem nie słyszał już bicia ich serc, nie słyszał ich oddechu. Wiedział, że zaraz też do nich dołączy, że zaraz umrze...
- Tak, tak, a tu mi jedzie czołg - westchnął - Dobrze, że głowa cała... i trzepnął go w potylicę.
- Nie mogłeś z tym przyjść do mnie? Tylko chlać na umór ? Ja bym prawie nie dostał zawału od tego hałasu, a ty byś nie walił jak kloszard. - skarcił go - Co jest, co się dzieje? - mówił dalej - Wiesz przecież, że możesz mi wszystko powiedzieć.
[Profil]
  [AB+]

Liam Ellsworth

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-18, 17:26   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

To był błąd, że Alex go dotknął. Dotknął jego czoła i twarzy by sprawdzić czy jest cała. Liam zapomniał się tym samym i przypomniał nagle, kiedy przed jego oczami ukazał się traumatyczny scenariusz z życia Alexa. Ten wypadek autokarowy, kiedy Parker był dzieckiem. Normalnie Ellsworth odsunął głowę gwałtownie, łapiąc się od razu za nią i mrużąc oczy. Łeb mocniej zabolał. To ta sama sytuacja co była z Imari. A miał nie pić. Nie potrafił... Próbował!
Dostał w łeb. Pewnie za to co odwalił, ale stwierdziłby że nie wie. I pomimo tego, że słyszał słowa przyjaciela, podświadomie wiedział już co zaraz będzie, nie skupiając się za bardzo nad tym co on mówił.
- Alex... Dla swojego dobra lepiej wyjdź...
Liam brzmiał ostrzegawczo. Jakby go przed czymś chciał ochronić.
- Nie rozglądaj się, tylko wyjdź.
Dodał. Mając przymrużone oczy i mimo ciemności w pokoju, widział przy swoim łóżku postać dziecka, dziewczynki bardzo poranionej. Z ledwie chyba trzymającą się jej głową na miejscu. Leżała. Gdyby się rozejrzeć po całym małym pokoju, z dwa jeszcze ciała będą leżały. Martwe. Alexowi bardzo dobrze znajome. Ten chłopak, co lubił mu dokuczać, targając włosy. trzecią osobą leżącą w narożniku była już dorosła kobieta. Im obojgu bardzo znana.... Imari.... Zakrwawiona i ranna w wielu miejscach. W pomieszczeniu było też krwi. Gdyby Alex powrócił spojrzeniem na Liama, by dostrzegł i na nim rany cięte, zadrapania. Trudne do wyobrażenia, ale wyglądało realistycznie. Przy zapalonym świetle, dodatkowo koszmarnie.... To wszystko było tylko iluzją.
Jeżeli Alex nie posłucha Liama, będzie to właśnie widział. Jeżeli pozostanie w pokoju.
Z kolei Ellsworthowi zaczęło robić się niedobrze. Mieć nadzieję, że nie zwymiotuje.
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-18, 18:15   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Tak, popełnił błąd. Tylko jeszcze o tym nie wiedział.
- Co ? - zmarszczył czoło - Co ty pleciesz? Nie zostawię cię w takim sta.... - i urwał, ujrzawszy Patty Johnes. Martwą, z głową ledwie trzymającą się na jednym ścięgnie. Serce zaczęło mu się tłuc w piersi a żołądek podszedł do gardła. Nie....To niemożliwe. Nie znowu...
Ujrzał ją, Jacka...Imari. Widok jej martwego ciała zniósł najgorzej. Gorzej niż nie spodziewał. Osunął się na kolana, nie wiedząc nawet kiedy łzy mu popłynęły po policzkach. Przeniósł wzrok na Liama, który był cały pokiereszowany, wyglądał jakby zaraz miał się rozpaść w strzępach.
To niemożliwe...to nie może dziać się naprawdę...
Zaraz...
To BYŁO niemożliwe. To się nie działo naprawdę ! Iluzja !
- Szlag, LIAM OTRZĄŚNIJ SIĘ ! - zerwał się i nie patrząc na boki...zgasił światło.
Trzeba ich odciąć od bodźców. Parker nie miał z tym problemu, jego wyostrzony wzrok pozwalał mu widzieć lepiej od innych
-Zamknij oczy, słyszysz ? Oddychaj spokojnie, skup się. - zacisnął zęby.
Nie patrz na nią. TO iluzja, ona żyje. Pójdziesz do niej potem i zobaczysz, że nic jej nie jest, OGARNIJ SIĘ DEBILU
[Profil]
  [AB+]

Liam Ellsworth

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-18, 18:59   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Alex go jednak nie posłuchał. Liam miał już wtrącić się mu w słowo, patrząc na niego, ale nie zdążył. Parker przerwał i spojrzał tam gdzie nie powinien. Ujrzał coś, czego najbardziej się obawiał. Obrazy martwych osób z przeszłości. Z tego wypadku, który on przeżył. Który był przyczyną jego aktywowania Genu X.
W dodatku oboje widzieli Imari. Ona była Alexowi najbardziej bliższa bowiem czuł do niego coś znacznie więcej. Dla Liama była jak siostra. Ale widok jej w takim stanie, też nie miał na niego dobrego wpływu. Poza tym, gdy Liam przeniósł spojrzenie w drugi narożnik pokoju, przy drzwiach wyjściowych, ujrzał JEGO. Jamesa. Tak jak ostatnio bladego i mówiącego "Dlaczego?". Serce znów Liamowi zaczęło mocno bić i dopiero jak Alex wrzasnął na niego, przeniósł na niego wzrok. I tu także zaznał szoku. Jego lęki zaczęły mieszać się Alexa. Widział swoje i jego. Alex okazał się być mu tak bliski, że i w nim widział bladego człowieka, rannego, schorowanego, jakby przechodził go innego świata. Utrata ukochanej osoby. Bolesna utrata miłości.
Na polecenie Parkera, Ellsworth zamknął oczy. Lecz nie umiał w takiej sytuacji oddychać spokojniej, tylko jego bicie serca znacznie przyspieszył. Gdyby teraz otworzył, zaczęłoby się mu kręcić w głowie. To jednak niewiele pomagało, bowiem wizje nadal były dla nich widoczne. Ze skupieniem się, też był problem. Z nerwów aż Liam zacisnął dłonie na pościeli łóżka, na którym siedział.
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-18, 19:19   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Liam zamiast się uspokajać, nakręcał się jeszcze bardziej. Robiło się niebezpiecznie i to bardzo. Cóż...nie wiemy, jakiej metody użyła Imari i co zrobiła, ale Alex w tym momencie widział tylko jedno wyjście.
- Stary...wiesz, że jesteśmy przyjaciółmi, tak ? Bez wględu na wszystko ? - wyszeptał - Sorry, muszę to zrobić.

I mu strzelił bez ostrzeżenia w pysk i to z taką siłą, że Liam..stracił przytomność. Wizje zniknęły.
Parker oddychając płytko, ułożył Ellswortha wygodnie na łóżku, a sam usiadł na ziemi, opierając się plecami o materac. Otarł niecierpliwie łzy z policzków. Nie spodziewał się, że zareaguje tak mocno, na widok Imari. I tym bardziej nie mógł kurwa zrozumieć, jak ona chciała świadomie powtórki takiej "terapii"
[Profil]
  [AB+]

Liam Ellsworth

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-18, 19:33   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Liam nie potrafił się uspokoić. O ile łatwiej było manipulować czyimiś lękami i strachem, tak gorzej radził sobie ze swoimi. Tłumiąc to wszystko w sobie, nie dzieląc się z nikim swoimi problemami. Nie miał tej odwagi, nie chciał nikogo nimi zadręczać. Imari mu radziła, by z kimś porozmawiał - nie zrobił tego. Myśląc, że da radę sam. Nie dał. Jeszcze było mu głupio, że Alexa obudził i ten stał się świadkiem nieprzyjemności.
To co mówił zaraz Alex, trochę podniosło poziom strachu w jego osobie. Że nawet otworzył oczy, nie wiedząc czego się spodziewać. Długo nie poparzył na przyjaciela, który zaraz mu przywalił dość mocno w twarz. Liam odleciał. Nie tylko przez siłę uderzenia, jego głowa z ciałem powędrowała na łózko, ale i sprawiło to, że stracił przytomność. Iluzja zniknęła. Wszystkie postacie tutaj rozmyły się niczym mgła. Alex mógł to widzieć, jak rany na ciele Liama znikają. Jak znika ciało Imari, Jacka i Patty. Pokój Liama stał się zwyczajnym pokojem. Jedynie na podłodze leżały przewrócone butelki i rozbity kubek a szafka była otwarta.

Liam przez dobre kilka długich godzin się nie budził. Dopiero poruszył powiekami blisko nad rankiem. Otworzył oczy i zmrużył nieco. Zaraz ponownie je otworzył, widząc sufit swojego pokoju. Podniósł się do siadu i jak ostatnio. Uderzył go silny ból głowy. Kac morderca... W dodatku poczuł ból na twarzy, nie rozumiejąc przez moment, dlaczego. I wtedy dostrzegł... Alexa. Czy on był tu całą noc?
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-18, 19:55   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Kiedy Liam odpłynął do Krainy Morfeusza, czy jakby to tam nazwać, Alex siedział dłuższą chwilę, uspokajając się. Wiedział, że znokautowawszy kumpla, nie mógł go tak zostawić. Co jakby się nagle obudził sam, z obolałą gębą?
Kiedy się otrząsnął, pozbierał puste butelki, wyrzucił to wszystko w cholerę i czekał. A, że czekanie się przedłużało, to usnął, z głową schowaną w ramionach. Kiedy Liam się obudził, Parker wciąż drzemał. Już mu współczujemy bólu kręgosłupa.
[Profil]
  [AB+]

Liam Ellsworth

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-18, 20:05   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Podłoga była o dziwo uprzątnięta. Liam jednak tego od razu nie zarejestrował. Jakby tego akurat za bardzo nie pamiętał. Ale z bolesną siłą wróciły wspomnienia z tego, co było jak pojawił się Alex w jego pokoju. Zsunął się ostrożnie z łózka, by zająć miejsce obok Alexa. Chciał go dotknąć, ale powstrzymał się. Z ból głowy i mdłościami w żołądku, rozejrzał się w poszukiwaniu swoich rękawiczek. Ale przecież jak byk, miał je w kieszeni spodni. I co więcej, spał w tych ciuchach, w jakich chodził ostatniego dnia. Mniejszy problem. Wyciągnął rękawiczki, założył na dłonie i wtedy dotknął ramienia przyjaciela.
- Alex?
Zapytał pierw ciszej. Ale drugą ręką trzymał się brzucha. Robiło mu się tak niedobrze, że nawet nie czekał aż przyjaciel się obudzi. Zerwał się na równe nogi i pognał do łazienki, gdzie zwrócił wszystko do kibla. Tam się już umył w umywalce i wrócił do pokoju, nadal nie wyglądając za dobrze. Podszedł do szuflady i zaczął grzebać w poszukiwaniu tabletek na głowę.
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-18, 22:32   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Alex nie obudził się za pierwszym razem, ale drgnął i rozchylił powieki, gdy Liam już wrócił z randki z kiblem. Mruknął coś pod nosem i wyprostował się z trudem.
- Obudziłeś się - wychrypiał - Już się zaczynałem bać, że będę musiał ogarnąć lekarza i tłumaczyć co się stało.
Obserwował, wciąż nieco senny, jak Ellsworth łyka tabletki.
- Sorry za małą rekonfigurację facjaty. Nie wiedziałem jak ci pomóc, spanikowałem.
Tak, te zwloki Imari nie sprzyjały logicznemu myśleniu
[Profil]
  [AB+]

Liam Ellsworth

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-18, 22:38   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Widocznie Alex mocno musiał spać, przez tę całą akcję w nocy u Liama. Aż facetowi głupio było, że Alex był świadkiem nieprzyjemnych dla siebie wizji.
Jak tylko udało się znaleźć te tabletki na ból głowy, Liam od razu wziął trzy, nie dwie. Popił znalezioną gdzieś na biurku swoim wodą z butelki.
Wspomnienie o uderzeniu sprawiło, że Liam złapał się za jeszcze bolące miejsce. Oby mu nic nie spuchło.
- W porządku... Robiłeś co mogłeś.
Odparł nieco ciszej. Łeb mu napierdzielał, że nawet nie starał się mówić normalnie czy głośno.
Usiadł pod ścianą, prawie na przeciwko Alexa, opierającego się o jego łóżko. Spojrzał na niego, choć zaraz spuścił głowę, jedną ręką obejmując się za brzuch. Bolał go nadal.
- Przepraszam za tę noc...
Wyznał. Przez niego Alex nie miał spokojnej nocy. I jeszcze zmuszony był doprowadzić go jakoś do "normalności". Po męsku.
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-19, 12:26   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Alex obserwował Liama spokojnie, czując uporczywy ból karku. Położył na nim dłoń, rozmasowując go powoli.
- Masz szczęście, że Imari tego nie widziała... - mruknął, patrząc na przyjaciela. - Będę robił tak za każdym razem, jak będziesz odpierdalał taką manianę. - ostrzegł go
Zamilkł na chwilę. Nie rozumiał, czemu tak się stało. Przecież tyle czasu nic się nie działo!
- Czemu nie przyszedłeś z tym do mnie? - powiedział w końcu
[Profil]
  [AB+]

[ ODPOWIEDZ ]