Poprzedni temat «» Następny temat
Pokój #7
Autor Wiadomość
Liam Ellsworth

Jestem sobą, jestem kimś...

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

Liam Adam Bruce Ellsworth

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-19, 16:08   
   Multikonta: Brian, Nicholas, David, Seba, Rick

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Tutaj by się zgodził z Alexem, że Imari go nie widziała. Biedna znów by się z nim męczyła a on nie chciał jej znów sprawiać problemów. Nikomu. Dlatego też cudem wrócił do swojego pokoju, mając nadzieję że nikt go nie usłyszy, ale narobił hałasu. I proszę, przyjaciel zza ściany zjawił się z ratunkiem. O tyle było nieprzyjemnie, że Alex miał wyczulone zmysły. Jedyny chyba usłyszał, skoro osoby z pokoju z drugiej strony, nie zareagowały.
Nie skomentował słów o takowym sposobie powstrzymywania go, gdyby znów doszło to kolejnej powtórki. Teraz Liama zaczynały dopadać jeszcze inne myśli. Nie powinni go tu być. Stwarza problem sobie i innym.
- Nie chciałem Ci przeszkadzać.
Wytłumaczył, jakby faktycznie Alex był czymś zajętym i nie był wstanie wysłuchać problemów przyjaciela. W prawdzie, to Liam nie potrafił komukolwiek się tak zwierzać od siebie. Nie ośmieli się podejść do Alexa i powiedzieć "hej słuchaj, mam problem...". I tak przez większość swojego życia, radził sobie w większości sam.
Spuścił wzrok na swoje ugięte kolana. Nadal nie czuł się dobrze.
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

Programista/specjalista ds IT

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-21, 19:51   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Zapadła cisza, ciężka i gęsta niczym świeży beton. Liam mógł pomyśleć, że być może trafił w sedno, że tylko przeszkadza...gdy zaraz znów dostał w łeb.
- Jesteś głupi - oznajmił Alex bezlitośnie - Mówiłem ci, że możesz liczyć na mnie ZAWSZE
Bolało go to, że Liam mu nie ufał. Potrafił mu powiedzieć, że jest gejem, a nie potrafił przyznać, że nie zawsze sobie ze wszystkim radzi ?
-Myślisz, że ja też nie mam chwil słabości ? Jak moc wymknie się spod kontroli, praktycznie nie jestem w stanie funkcjonować. - oznajmił - Mam drgawki, migreny, rzygam jak kot, nie jestem w stanie się podnieść, nie potrafię znieść dotyku, bo sprawia mi on fizyczny ból. Całe życie radziłem sobie sam, ale wiesz co ? Odkąd tu jestem, wiem, że już nie muszę i korzystam z tego. Ty też w końcu zacznijk
[Profil]
  [AB+]

Liam Ellsworth

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-21, 20:07   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Nie spodziewał się, że za słowa też dostanie po głowie. Skrzywił się lekko i zmrużył oczy, jakby oczekiwał porządnego przywalenia. Alex co prawda nie pobije go, ale swoimi słowami mocno zadziałał, przypominając mu o zaufaniu. Miał rację, że powinien mu się wygadać, jak to było w drugą stronę. Ale nie potrafił. A co, jeżeli tą upartością się sam wykończy i przyjaciel się od niego odwróci? Nie chciał tego. Jedno się z nimi zgadzało, że całe życie radzili sobie sami. Może z drobnymi pomocami innych osób.
Liam niepewnie uniósł głowę i spojrzał na Alexa. Ale nie potrafił spojrzeć mu prosto w oczy. Znów spuścił wzrok, nie bardzo wiedząc jak zacząć dobrać słowa.
- Gdy ja nie panuję nad mocą... Osoba która ze mną przebywa i mnie dotknie, powoduje że zobaczę jej strach i zaraz to zostaje urzeczywistnione. Dlatego widząc to przed tą osobą, ostrzegam ją jeżeli jestem wstanie... Problem jest w także w tym, że jednocześnie moc atakuje mnie samego, ukazując moje lęki. Wtedy nie jestem wstanie w ogóle się skupić...
Przyznał się, jak prosił go o to Alex. Choć można było zauważyć, jak ciężko Liamowi w ogóle było przyznać się do swoich słabości i problemów. A to na pewno nie jest wszystko. Bowiem nad mocą potrafi kontrolować. Traci nad nią panowanie jedynie poprzez przeholowanie z alkoholem. Być może byłoby tak samo gdyby spożywał narkotyki. Złe nałogi źle na niego działają. Wcześniej o tym nie miał pojęcia. Mimo iż pił, był zawsze sam. Widział tylko swój łęk. Ale kiedy zaczęły pojawiać się ww jego obecności bliskie osoby, nie spodziewał się okropnie podwójnego działania swojej mocy od negatywnej strony, gdy nad nią nie panuje.
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-21, 20:35   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Alex zmrużył oczy, Tak się składało, że dokładnie wiedział, jak to wygląda.
- Wiem- odpowiedział krótko, próbując wyrzucić z głowy obrazy które widział. Martwy Jack martwa Patty, martwa Imari...
Nie. To była tylko iluzja. Potem do niej pójdzie i upewni się, że nic jej nie jest.
- Wiesz czemu nad tym nie panujesz? Bo chlejesz. Wiem, bo robiłem tak samo. Gdy traciłem kontrolę, dawałem ostro w palnik by przytępić zmysły. Kończyło się to tym, że łaziłem do klubów, których nienawidzę i lądowałem z jakimiś randomowymi laskami po kiblach, a potem budziłem się z kacem gigantem. - mówił, łypiąc na niego - Musisz z tym skończyć, Liam. Koniec. Jak ci coś leży na wątrobie, przychodzisz z tym do mnie albo Imari, a nie sięgasz po wódę, jasne? - zaczął wręcz ciskać piorunami z oczu. - JASNE?
[Profil]
  [AB+]

Liam Ellsworth

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-21, 20:50   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Tu akurat było wstyd się przyznać do tego, że ma się problem z piciem. Ujrzenie wizji utraty swoich najbliższych przyjaciół, czy to z przeszłości czy teraźniejszości, zawsze będą tymi, których nie chciałoby się widzieć ani doświadczyć ponownie. U Alexa widocznie mocno owa wizja zadziałała, że nawet sam przekonał się, jakie są jego prawdziwe lęki. Liam widział to samo. Bowiem im obu ostatnio na Imari zależało. Jeden traktował ją bardzo poważnie jak kobietę, drugi jak siostrę. Pozostała dwójka martwych "dzieci" nie była Ellsworthowi znana ale na pewno miały związek z Alexem, bo to był wtedy jego lęk. A później pojawił się ten od Liama. Sytuacja niemal podobna do tego, przez co przechodziła z Liamem Imari. O tyle było dobre, że dziewczyna nie widziała tej postaci, ale słyszała...
Przez to jak Alex na niego pocisnął słowami, równocześnie przedstawiając iż sam przez to przechodził. Liam nie wiedział co ma dalej powiedzieć. A pierwszym razem nie odpowiedział. Ale za drugim podniesionym głosem musiał. Alex widocznie nie odpuści.
- Tak.
Odpowiedział szybko i spojrzał na przyjaciela. Jakby się zaczął poważnie obawiać, jak bardzo mógł nabroić, skrzywdzić go czy cokolwiek innego. Już zaczął się zastanawiać, czy dobre zrobił zgadzając się tutaj przychodzić. Stwarzać zaczął problemy. O których tylko Imari i Alex wiedzieli. Ale czy łatwo będzie odpuścić sobie picie piwa? Już próbował. Nie udało się.
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-22, 12:45   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

No. To chyba mieli ustalone nowe zasady. Jak mu źle - przychodzi. A pić mógł tylko pod czujnym okiem pana Parkera. Trochę jak z dzieckiem.
- Nie patrz na mnie jak strofowany dzieciak. - powiedział urażony - To dla Twojego dobra.
- zaznaczył - Musisz się otrząsnąć, a ja jestem tu po to, by ci w tym pomóc.
Nieco złagodniał, widząc jak ten kuli się jak zbity pies.
- Następne filmowe seanse spędzimy przy herbacie lub soczku - powiedział i uśmiechnął się.
[Profil]
  [AB+]

Liam Ellsworth

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-22, 15:00   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

A niby jak miał spojrzeć? Alex ostro do niego gadał w przeciwieństwie do Imari. Lecz wiedział, że to dla jego dobra. Że powinien skończyć z piciem. Już dawno. Ale nie potrafił. Nawet spojrzał w stronę swojej szafki, zastanawiając się czy tam coś jeszcze jest. Ale sprawdzi to później.
- Wiem...
Odparł i westchnął, oparłszy się plecami i głową o ścianę. Głowa nie bolała już tak mocno, ale mdłości pozostawały. Pewnie znów dzisiaj nic nie zje.
Nie odpowiedział na kolejne słowa Alexa, który uznał że od teraz ich seanse będą przy herbacie i soczkach. Tak. Normalnie jak z dzieckiem.
- Nie wiem czy dam radę... W ogóle... Ciężko mi komukolwiek mówić o swoich problemach. Każdy je ma i powinien sam sobie z nimi poradzić.
Z przerwami, ale wydusił z siebie. Jak miał być szczery i mówić, to zaczął. Ale i tak ciężko mu to przychodziło. Pewnie teraz w oczach przyjaciela wygląda jak alkoholik.
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-22, 18:32   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Alex spojrzał na niego, znów karcąco. Istna sinusoida reakcji. A cienie pod oczyma, dodawały temu obrazowi grozy.
- Musisz dać. Jeżeli nie będziesz współpracować, to nie będziemy mogli się widywać. Nie chcę znów tego nie widzieć, nie chce widzieć ich wszystkich martwych. Zwłaszcza jej - miał rzecz jasna na myśli Imari - A nie chcę też stracić najlepszego przyjaciela....więc się ogarnij
Naprawdę nie chciał by Ellsworth się stoczył. Czuł się przy nim swobodnie, nadawali na tych samych falach, dawno nie miał z kim tak silnej więzi. Choćby miał go pilnować 24 na dobę, nie pozwoli mu na porażkę.
[Profil]
  [AB+]

Liam Ellsworth

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-22, 19:16   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Raz zaufanie, teraz współpraca. Tego się tutaj przecież uczył Liam, czego nie miał i nie potrafił doświadczyć z przeszłości. Współpracować potrafił, ale widocznie tylko w sprawach zawodowych, nie problemowych. Z zaufaniem był ostrożny, ale tutaj, zdążył bardzo polubić dwie osoby. Alexa i Imari. Obu ich też skrzywdził. Nie mylił się przez swoje całe życie, odkąd otrzymał ten dar, nie może mieć nikogo przy sobie.
Gdy Alex wspomniał o tym co widział, Liam spuścił głowę.
- Przepraszam... Zwykle nie robię tego bez czyjejś zgody. Wyłączając sytuacje zagrażające mojemu życiu.
Wytłumaczył się. Bowiem taka była prawda. Dotykając kogoś, nie odczytywał lęków danej osoby, jeżeli ta osoba tego sobie nie życzyła. Nauczywszy się kontrolować pierwszy stadium swojej mocy, nie musiał używać jej dość często.
Liam tym samym nie chciał też stracić w oczach Alexa swojego przyjaciela. Ciężko było mu się teraz po tym wszystkim pozbierać. Przyciągnął nogi do siebie, objął je rękoma i schował głowę. Siedział skulony.
- Po prostu... Nie mogę o nim zapomnieć...
Wyrzucił z siebie. To mogły być jedynie domysły, o kogo mu chodziło.
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-22, 19:39   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Alex zmarszczył czoło. Siedzieli wciąż naprzeciwko siebie - Liam pod ścianą, Parker oparty o łóżko.
- No właśnie, Skoro wiesz, że po wódzie tracisz kontrolę, to chyba tym bardziej powinieneś tego unikać. - skarcił go znowu.
Kiedy jednak Ellsworth przemówił ponownie, zrozumiał dlaczego. Sam przecież przez to przychodził. Co prawda Jack i Patty, nie byli jego miłością, bo zapewne Liamowi o to chodziło...ale jednak cierpiał po ich stracie.
- Chodzi...o twojego faceta? - westchnął cicho.
Ellsworth wyglądał, jakby miał się zaraz rozpłakać. Ciężko się na to patrzyło. Chłopak westchnął cicho...po czym wstał, kucnął przed przyjacielem i przygarnął go, po bratersku, ramieniem do siebie.
- Wiem, że ci ciężko. Też straciłem bliskie mi osoby, widziałeś je wczoraj. - powiedział cicho - Wiem, że to boli...ale musisz pójść dalej, Umartwianie się nie sprawi że wrócą.
[Profil]
  [AB+]

Liam Ellsworth

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-22, 19:52   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Dowiedział się dopiero o tym niedawno. Że po wódce, a w ogóle po zbyt dużej ilości alkoholu, nie panuje nad mocą. Wcześniej jakoś mu to o dziwo nie przeszkadzało, bo zapewne nie było nikogo w jego otoczeniu. A tutaj, problem się nasilił do tak drastycznego stopnia, że zranił wewnętrznie dwie osoby. Lecz one, go jak na razie nie zostawiły. A Liam, przez tyle czasu nie miał co prawda komu się wygadać ze swoich problemów. Widocznie Alexowi prędzej jest wstanie cokolwiek powiedzieć, niż Imari.
Nie odpowiedział na pytanie, ale skinął głową w potwierdzeniu. I tak, Liam miał już łzy w oczach, ale starał się nie rozkleić. Gorzej, że utratę ukochanej osoby miał na własnym sumieniu.
Gest jaki wykonał Parker był z jednej strony dla Liama zaskoczeniem, ale z drugiej strony również wsparciem. Dając do zrozumienia, że na serio może na niego liczyć.
- To nie takie proste...
Zrobił przerwę by nabrać powietrza. Uniósł głowę na tyle ile mógł, kiedy był obejmowany przez Alexa.
- Cały czas dręczy mnie sumienie, że odebrałem mu życie. Nie sypiam przez to. Zastanawiam się czy zrobiłem słusznie, choć to on mnie zostawił, bałem się, że wyda mnie organizacjom rządowym... Nie myślałem chyba co robię... Nie raz zastanawiałem się, czy nie oddać się w ręce policji...
Spojrzał na Alexa pociągnąwszy nosem.
- Widzę go... Widziałem wczoraj... Widzę go kiedy przeholuję z alkoholem. Niby specjalnie, żeby móc znów go widzieć, ale z drugiej strony, przypomina mi o tamtym dniu...
Innym słowy, zmierzał do samobójstwa umysłowego. O dziwo sam siebie zaskoczył, że potrafił tak otworzyć przed Alexem. Że tak mu zaufał, zdradzając swój problem. Kto wie, czy nie jest dość poważny.
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-22, 21:14   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

To nie była łatwa sytuacja. Alex nie wiedział wcześniej, co tak naprawdę zaszło między Liamem a jego chłopakiem. A teraz...okazało się, że kręgu przyjaciel, miał na swoim koncie morderstwo. Z jednej strony rozumiał , co kierowało Ellsworthem, z drugiej... trochę go to przerażało. Nie był pewien, czy z tą informacją, będzie mógł przy nim spokojnie zasnąć. Przynajmniej przez jakiś czas.
- Słuchaj...- zaczął cicho - Czasu nie cofniesz, tak samo tego, co zrobiłeś. Oddanie się w ręce policji, nie cofneloby tego, co zrobiłeś, a narazilbys wszystkich tutaj. Zapewne wydano by cię DOGS, torturowano, wyciągnięto z Ciebie wszystko. - mówił cicho - Zrobiłeś wtedy, co uważałes za słuszne. Teraz możesz starać się to naprawić, będąc lepszym człowiekiem. Chlanie ci w tym nie pomoże, jasne? - poklepał go po plecach, dla otuchy. - Postaraj się. Jak nie dla siebie, to dla mnie. Wierzę w Ciebie.
[Profil]
  [AB+]

Liam Ellsworth

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-22, 21:43   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

To prawda. Czasu nie cofnie. Stało się i nie odstanie. Mimo prób wpajania sobie takich i podobnych słów, nie był wstanie sobie z tym jednak poradzić. Zboczył trochę ze ścieżki, szukając trochę niebezpiecznego rozwiązania problemu. Gdyby nie wydało się to teraz przy Alexie, zapewne Liam dalej brnął w tę stronę z alkoholem.
Prawdą mówił Parker, że oddając się w ręce stróżów prawa, mógłby nie sobie ale też innym zaszkodzić. Musiał więc wybić sobie taki pomysł z głowy. A nie chciał, by również inni cierpieli.
Słowa Alexa nieco go uspokoiły. Z drugiej strony, Liam poczuł się niejako lżej, kiedy wyrzucił to z siebie. To co przez miesiące tłumił w sobie.
- Postaram się.
Nie obiecywał, ale dla Alexa by pewnie zrobił wszystko. Sama wizja jego śmierci czy odniesionych ran z jakiegoś powodu, wzbudziła w Liamie spory lęk. Zależało mu na nim i nie chciał, by skończyło się tak jak z Jamesem.
- Dzięki...
Podziękował za chociażby obecne wsparcie i wysłuchanie jego problemu. Że z nim jest i że nie zostawił z tym. Że jednak jest ktoś, komu jednak Liam może zaufać.
- Czy mogę prosić, byś nikomu o tym nie mówił? Nawet Imari.
Zapytał, patrząc wręcz prosząco. Nie chciał by ktokolwiek w bractwie o tym jeszcze wiedział. Choć coś tam William na pewno wyniuchał, skoro mu wypomniał podejrzanie o morderstwo lecz szczegółów na pewno nie zna.
[Profil]
  [B+]

Alex Parker

x

wyostrzone zmysły

73%

name:

Alex Parker

height / weight:
183/78

Wysłany: 2018-10-23, 13:31   

Podróżnik w czasie

1 Rok na Giftedach!

Pokiwał głową i poklepał go znowu
- Obiecuję. - zapewnił przyjaciela. Nie wyobrażał sobie zresztą rozmawiać o tym z kimkolwiek. Ej wiesz, że Liam otruł swojego faceta, bo ten z nim zerwał ?
Jakkolwiek by to nie brzmiało...
- A teraz prześpij się. Też pójdę. A jak cię złapię z alkoholem, albo się o tym dowiem, albo cię przyłapie na kłamstwie....to ci poprawię ci z drugiej strony. - pokazał na jego drugi policzek.
Klepnął go w ramię i wstał.
[Profil]
  [AB+]

Liam Ellsworth

Iluzja lęków

84%

Informatyk / haker

name:

alias:
Dominic Lawson

height / weight:
193/88

Wysłany: 2018-10-23, 17:58   

1 Rok na Giftedach!

2 Lata Giftedów!

Bardzo miło, że Alex obiecał. Liam nie chciał przez to co przeszedł i zrobił w przeszłości, zmieniło nastawienie innych do niego. Każdy mógł inaczej odebrać jego sytuację i inaczej interpretować. Nie zabiłby Jamesa, gdyby miał więcej zaufania do niego. Teraz tego żałował. Mógł już wtedy próbować się zmienić, inaczej pracować, ale nie. Co jednak się stało, tego już nie zmieni.
Groźba "poprawienia" dostania w pysk, trochę brzmiała przerażająco, że aż Liam dotknął się w miejsce, gdzie wcześniej oberwał. Przy dotknięciu trochę czuł jeszcze obolały policzek.
- Przyjąłem.
Inaczej mówiąc też, zrozumiał. Ale czy da radę? Musi. Skoro potrafił jednego dnia nie pić, to może i przez kilka kolejnych. A potem pociągnąć przez tygodnie, miesiące aż się "wyleczy" z picia. Świadomość, że ma to zrobić dla Alexa, jakoś bardziej go motywowała. Posłał Alexowi słaby uśmiech, ale wdzięczny że z nim został i że go wysłuchał.
[Profil]
  [B+]

[ ODPOWIEDZ ]