Poprzedni temat «» Następny temat
Vanessa Edams
Autor Wiadomość
Vanessa EdamsOHANA means family. Family means nobody gest left behind or forgotten.

Niewidzialność

60%

Brak

name:

Vanessa Edams

alias:
Ness

age:
18

height / weight:
163/55

Wysłany: 2018-09-28, 22:42   Vanessa Edams
   Multikonta: Anna


Vanessa Edams
urodzona w Seattle 14 marca 2001 roku, mieszka tam od zawsze, przynależy do niezrzeszonych, nie piastuje żadnego stanowiska, wizerunku użycza Mackenzie Foy
historia
Vanessa urodziła się na przedmieściach Seattle i była najmłodszym dzieckiem państwa Edams. Najstarsza była Kate, jednak ona zawsze żyła własnym życiem. Następny był Vincent. To właśnie z nim miała najlepszy kontakt. Dokładnie pamięta, jak to ją rozpieszczał, stale się z nią bawił i kiedy coś nabroiła, zawsze brał to na siebie broniąc ją jednocześnie jak lew. Był jej bohaterem. Wszystko było dobrze, do czasu.
Ness pamięta jak pewnego dnia przyjechała do nich pewna pani, która poprosiła Vincenta o pokazanie jakichś umiejętności. Wtedy jeszcze tego nie rozumiała. Nagle stało się coś, co nie mieściło się młodej w głowie. Wystraszyła się nie na żarty, aż zaczęła krzyczeć. Ale nie bała się brata tylko tego co się stało. Później wszystko się zmieniło. Przeprowadzili się do zupełni innej dzielnicy, i cały czas wbijali Vanessie do głowy, iż Vincent jest mutantem a mutanci są bardzo niebezpieczni. Pół roku później wierzyła, że rzeczywiście tak jest. Wyjątkiem był jej brat. Nie wierzyła, że i on był niebezpieczny. W końcu przez 10 lat był jej najlepszym przyjacielem, ochroniarzem, bohaterem.
Trwało tak jeszcze niespełna trzy miesiące do czasu aż nie spotkała Davida. Natrafiła na niego przypadkiem, gdy wracała dość późno przez opustoszały o ten porze park z próby szkolnego przedstawienia. Zobaczyła wtedy mężczyznę biegnącego w jej kierunku oraz drugiego który najwyraźniej go gonił. Szybko jednak zorientowała się, że obaj byli mutantami. Powodem było to, iż uciekający "rzucał" za pomocą ruchu dłoni różnymi przedmiotami bez dotykania ich, a ten drugi natomiast, dosłownie cisnął piorunami z rąk. W pewnym momencie, mimo iż Vanessa próbowała uciekać, jeden z nich wpadł na nią przez co oboje zaliczyli upadek. Była przerażona. Kątem oka dostrzegła jedna, jakoby mężczyzna chciał cisnąć w nich piorunem, jednak nie mógł ich znaleźć. Mężczyzna spojrzał na nią zszokowany po czym reszta wydarzyła się bardzo szybko. Drugi oberwał czymś w głowę i stracił przytomność. A on spojrzał na nią, uśmiechnął się po czym wypowiedział słowa przez które zaniemówiła. A brzmiały one "Dzięki mutku. Uratowałaś mi tyłek. Nie wiem co zrobiłaś, ale gdyby nie ty, to ten palant by mnie usmażył."
Po powrocie do domu, Vanessa nie miała nawet ochoty na kolację twierdząc, że jest bardzo zmęczona, i musi się położyć. Matka podobnie jak ojciec, zaakceptowali to. Jednak nie mogła tej nocy spać. Kilka następnych dni wypatrywała wszędzie mężczyzny, jednak nie widziała go. Spotkała go dopiero po kilku tygodniach. Dowiedziała się wtedy, że ma na imię David. Wyjaśnił jej, że specjalnie wtedy ją przewrócił i przykrył swoim ciałem by ją uratować a ostatecznie to ona uratowała życie jemu. Ness nie miała pojęcia, jak to możliwe. Wiedziała jednak, że jeśli chce żyć i uniknąć zabrania podobnie jak jej brat, musi milczeć.
Przez następne kilka lat, wymykała się z domu by spotykać się ukradkiem z Davidem by pomógł jej opanować moc i przy okazji pomóc szukać brata. Jednak poszukiwania nie przynosiły skutków. Jednak w wieku 15 lat, David uraczył ją świetną nowiną. Dowiedział się, gdzie przebywał jej brat. Wtedy zaczęli szukać sojuszników, by wyrwać stamtąd Vincenta. Jednak było bardzo ciężko tego dokonać. Mało kto chciał atakować laboratorium AG po jednego mutanta. Gdy skończyła 17 lat rodzice przyłapali ją jak się wymyka w nocy. Oczywiście nie obyło się bez awantury. Wtedy dała im dosadnie do zrozumienia, że podobnie jak brat jest mutantem. Na całe szczęście, matka przeraźliwie się ich bała więc wystraszyła się również córki. Wtedy Vanessa spakowała się i po prostu wyszła. Próbowali ją zatrzymać; zapewne tylko po to by wezwać AG i by i ją zabrali, jednak nie udało im się to. Wtem zgarniając po drodze Davida, który swego czasu skutecznie zastępował jej brata, wyruszyli w poszukiwaniu rebeliantów o których wcześniej jej wspominał. Niestety, w drodze natrafili na D.O.G.S. co skończyło się śmiercią Davida, jej cudem udało się uciec. Poczuła się jak wtedy gdy zabrali Vincenta. Obiecała sobie wtedy, że nie odpuści i pomści ich obydwóch.
Przez ostatnie miesiące szukała brata w ukryciu. Zwłaszcza widząc to wszystko co się działo. Starała się jakoś nie mieszać w tę wojnę, przynajmniej na razie, póki nie zdobyłaby sojuszników. Jednak chcąc nie chcąc, parę razy była zmuszona uciekać czy to przed innymi mutantami czy też D.O.G.S.. W tym wypadku bardzo przydatna była jej moc.
charakter
♠Na ogół wesoła i pogodna jednak bardzo przeżyła zabranie brata oraz śmierć Davida
♠Bywa mściwa. Jednak z zemstą zwykle czeka jakiś czas aż emocje opadną. Jest zdania, że zemsta najlepiej smakuje na zimno.
♠Można jej zaufać. Nigdy nie złamała danej obietnicy, jak i wszelkie sekrety zachowuje dla siebie.
♠Świetnie potrafi ukrywać swoje emocje. Nauczyła się tego przez ostatnie kilka lat gdy musiała ukrywać przed rodziną fakt, że jest mutantem.
♠Dość ciężko jest ją wyprowadzić z równowagi. Jednak jeśli się już komuś uda, to ciężko jest ją uspokoić.
♠Jeśli jej na kimś zależy, i ów osobie stanie się krzywda, bardzo to przeżywa.
opis mocy


Niewidzialność
Może być niewidzialna, czyli potrafi zaginać światło tak, aby jej skóra i ubranie zmieniły kolor co pozwala jej być niewidoczną. Jeśli trzyma kogoś za rękę, jest w stanie sprawić, by i ta osoba stała się niewidzialna.

-Wady:
Początkowo wymaga to ogromnego skupienia i wysiłku, który niekiedy skutkuje wzrostem ciśnienia tętniczego oraz krwotokami z nosa. Jednak z biegiem czasu/lat, ów reakcje uboczne ustępują i pojawiają się niezmiernie rzadko. Niemniej jednak pojawiają się inne skutki uboczne. Jeśli zbyt długo i zbyt często używa swojej mocy, może popaść w paranoję. Może mieć wiecznie wrażenie, że ktoś ją goni, ściga lub śledzi. Czasem może też mieć wrażenie, że jej moc nie jest prawdziwa i może jej się tylko wydawać, że nie działa. Kolejną wadą jest to, że mimo iż potrafi stać się niewidzialna, to nie potrafi sprawić by nie zostawiać za sobą śladów, np na śniegu, na suchej posadzce po spacerze w deszczu. Nieuchwytna przez same kamery, chyba, że są to kamery na podczerwień, wtedy widać cień przenikający na ekranie. Jednak nie jest się w stanie dojrzeć twarzy. Można by wtedy pomyśleć, iż osoba oglądająca nagrania z kamer, jest świadkiem zjawiska paranormalnego.

1 poziom: (0%-15%)
Znikać może tylko w niektórych wypadkach. Np gdy się czegoś boi lub gdy o tym nie myśli i stanie się to "przypadkiem". Np zaczyta się w książce lub coś podobnego, wtedy staje się niewidzialna dla ludzkiego oka. Chyba, że zdarzy się sytuacja nagła gdzie pod wpływem silnych emocji, np strachu, jest w stanie sprawić by niewidzialną stałą się również druga osoba (wspomniane w kp).
(1/7)
2 poziom: (16%-35%)
Świadomie może znikać tylko na moment. Nie jest też w stanie sprawić by druga osoba też zniknęła (świadomie). Opanowanie umiejętności wymaga ogromnego nakładu pracy i ćwiczeń.
(1/5)
3 poziom: (36%-75%)
Bez żadnego problemu może zniknąć na jakiś czas. Jednak problem powstaje wtedy, gdy ma świadomie objąć swoim darem drugą osobę. Jest to możliwe, ale nie na długo. Skutki uboczne zdarzają się rzadziej.
(sama 2/5 z kimś 1/5)
4 poziom: (76%-90%)
Zniknięcie wraz z dodatkową osobą nie stwarza żadnego problemu. Jednak nie jest w stanie utrzymywać tego stanu na dłużej. Najlepiej i najdłużej, wychodzi jej jednak samotne znikanie.
(sama 3/5 z kimś 2/6)

5 poziom: (91-100%)
Znikanie samej na czas bliżej nieokreślony podobnie jak z kimś na dłuższą chwilę, nie stanowią problemu. Skutki uboczne zdarzają się niezwykle rzadko.
(sama 4/5 z kimś 3/5)

ciekawostki
♠ Jest leworęczna
♠Mierzy 163 cm wzrostu i waży 55kg
♠Obiecała sobie pomścić brata
♠Od Davida dowiedziała się, gdzie prawdopodobnie wylądował jej brat. Nienawidzi rodziców za to, że na to pozwolili.
♠Przez dość częste używanie swojej mocy, miewa dni, że jest bardzo zmęczona. Jednak ukrywa to i nie pozwala sobie na dłuższy odpoczynek.
♠Rzadko kiedy pozwala sobie pomóc.
♠Jest świetną pływaczką.


[Profil]
    [0+]
 
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2018-10-10, 16:17   

Karta zaakceptowana!
Poziom opanowania Twojej mocy to: 60%
Lata życie w niepewności i tęsknoty za bratem w końcu mogą się skończyć! Czy jednak wojna znacznie nie utrudni Twoich poszukiwań? Czy szczęście wciąż będzie Ci dopisywać i zdołasz się zjednoczyć ze swoim krewnym, nim Rząd wyciągnie po Ciebie swoje rączki?
Przekonajmy się na fabule! Miłej gry <3

Twoja grupa krwi to: 0Rh+
[Profil]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 8