Poprzedni temat «» Następny temat
Poradnik dobrej karty postaci
Autor Wiadomość
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-24, 22:22   Poradnik dobrej karty postaci


Poradnik - charakter

Jak zachowuje się Twoja postać? Jak odnosi się do innych? Jakie ma nawyki i przyzwyczajenia?
To pole pole pozwala na poznanie osobowości Twojej postaci. Możesz je wypełnić na dwa sposoby: opisowo lub po prostu wypunktować cechy charakteru swojej postaci.
W przypadku wybrania drugiej opcji w polu musi znaleźć się co najmniej dziesięć cech charakteru.
Pamiętaj o tym, że Twoja postać ma zarówno zalety, jak i wady. Koniecznie je uwzględnij podczas uzupełniania tego pola!
[Profil]
 
 
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-24, 22:31   


Poradnik - historia

W tym miejscu opisujesz, to co przeszła twoja postać. Uwzględnij w swoim opisie najważniejsze wydarzenia w życiu postaci: od czasów dzieciństwa do chwili obecnej, odnosząc się do sytuacji w USA po 2014 roku (co jest opisane w fabule)
W przypadku mutantów ważne jest zamieszczenie informacji dotyczących tego w jakich okolicznościach został aktywowany gen X, czy postać trenowała kiedykolwiek używanie mocy oraz uwzględnienie, czy brała udział w terapii normalizującej albo została złapana przez rząd.
Jeśli natomiast chcesz grać zwykłym człowiekiem, koniecznie uwzględnij w karcie stosunek postaci do mutantów. Czy darzy ich sympatią? Dlaczego/dlaczego nie? Czy bierze czynny udział w akcjach przeciwko nim, np. należy do Genetically Clean albo składa donosy do Departamentu Bezpieczeństwa Genetycznego, a może stara się im w jakiś sposób pomóc? Jeśli tak - w jaki sposób?
Nie ustalamy żadnego dolnego limitu długości karty, jednak nie może być ona zbyt krótka. W takich sytuacjach administrator sprawdzający ma prawo poprosić o rozpisanie historii, wskazując elementy, które wymagają według niego rozbudowania lub dodatkowego wyjaśnienia.

Tworzę postać należącą do frakcji, co powinnam/powinienem uwzględnić?

Bractwo Mutantów:
 • Okoliczności dołączenia do Bractwa
 • Wydarzenia, które pozwoliły twojej postaci na zdobycie rangi
 • Stosunek do głównych założeń Bractwa
 • Stosunek do władzy Bractwa - czy postać popiera przywódcę, czy głosowała na niego w ostatnich wyborach (tutaj), czy ma do niego zaufanie, co sądzi o jego działaniach, a może jest do niego neutralnie nastawiona, bo Bractwo jest dla niej tylko ostoją bezpieczeństwa?

Genetically Clean:
 • Okoliczności dołączenia do GC
 • Stosunek do mutantów
 • Stosunek do głównych założeń GC

DOGS:
 • Okoliczności dołączenia do DOGS
 • Stosunek do mutantów i GC
 • Stosunek do działań rządu
 • W przypadku dowódców oddziałów - okoliczności zdobycia rangi
 • Odniesienie do posiadania odpowiedniego wykształcenia zgodnego z piastowanym stanowiskiem

Rebellion:
 • Okoliczności dołączenia do rebelii (Uwaga! Jest to grupa powstała fabularnie, nie jest więc możliwe należenie do niej od początku jej istnienia. Przyłączenie się postaci do grupy musi być wydarzeniem z ostatnich kilku dni życia postaci i konieczne jest odnalezienie relacji z innym jej członkiem.)
 • Stosunek do Bractwa
 • Stosunek do władzy
 • Stosunek do działań ofensywnych

Niezrzeszeni:
 • Jaki stosunek ma do mutantów i innych organizacji?
 • Jak odnajduje się w świecie zagrożonym wojną?
 • Czy planuje dołączyć do jakiejś organizacji?

[Profil]
 
 
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-24, 22:47   


Poradnik - opis mocy

Tworząc postać mutanta, opis mocy jest jednym z najważniejszych punktów w waszej karcie - bo to właśnie on będzie określał zakres umiejętności Waszej postaci.
Na forum oferujemy Wam dwa sposoby na rozpisanie swojej mocy - jedno lub wielopoziomowy. Ten pierwszy zwykle jest uśrednieniem mocy, więc nigdy nie będzie tak potężny, jak jego wielopoziomowy odpowiednik. Prosimy, by o tym pamiętać. Więcej o opisie mocy oraz przykładowe rozpiski możesz znaleźć tutaj.
Na forum unikamy również duplikowania mocy - u każdej postaci moc powinna być nieco inna, inaczej działać bądź powodować inne skutki. Unikamy też łączenia kilku mocy w jedną - a jeśli do takiej sytuacji dochodzi, poszczególne elementy mocy nie będą tak silne, jak u jego samotnego odpowiednika.
Każda moc ma swoje ograniczenia. Wady - które towarzyszą postaci nieustannie, niezależnie od korzystania z mocy, oraz skutki nadużycia - które mogą się pojawić, gdy postać spróbuje wyjść poza narzucone sobie granice. A gdy o granicach mowa, ze względów mechanicznych, wprowadziliśmy dodatkowe ograniczenia:
 • Maksymalna liczba osób, na które postać może wpłynąć: 7 (w przypadku słabszych i mało inwazyjnych mocy, lub “niepełnego” korzystania z niej)
 • Maksymalny dystans działania mocy: do 45-50 metrów (wyjątkiem są moce bierne, służące do podróżowania bądź część telepatycznych, których użyteczność całkowicie by zniknęła na tej odległości - w tym wypadku dystans ustalany jest indywidualnie)
 • Maksymalna długość korzystania z mocy: 7 postów (w przypadku słabszych i mało inwazyjnych mocy - w innym wypadku do 5).

Prosimy jednak, by postaci nie były “wymaksowane” w każdym aspekcie - znalezienie złotego środka z pewnością uprzyjemni grę zarówno Tobie, jak i Twoim współgraczom!

[Profil]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 5