Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolennicy i przeciwnicy mutantów
Autor Wiadomość
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-18, 22:49   Zwolennicy i przeciwnicy mutantów


From People To People

» W tych trudnych czasach nie jest łatwo być w opozycji do bardziej powszechnej opinii o mutantach. Zdecydowana większość amerykanów, nie popiera działalności mutantów i nie życzy sobie ich obecności w przestrzeni publicznej. O wiele prościej o negatywny komentarz co do uzdolnionych niż jakikolwiek wspierający. Mimo to znalazła się grupa osób nie tylko w USA, ale i na świecie która szczerze wierzy, że nikt nie rodzi się zły z natury.

"Przemoc nie rozwiązuje żadnego problemu, przemoc rodzi tylko więcej przemocy." - najpopularniejszy post z #FPTP.» Ugrupowanie powstało niedługo po wydarzeniach z 2014, chociaż po dzień dzisiejszy nie jest formalnie zorganizowana. Jest to bardziej ideologia, ruch społeczny przejawiająca się w spontanicznych ruchach i akcjach dobroczynnych. Wyznawcy nie są ukierunkowani wyłącznie na dążenie do poprawienia warunków mutantów w stanach i na świecie, ale o ogólne i całkowite odrzucenie nienawiści do każdej możliwej grupy społecznej. Członkowie często wywodzą się z innych działalności pokojowych, domagających się obrony praw dyskryminowanych. Twierdzą oni, że jest możliwa wspólna koegzystencja uzdolnionych i zwyczajnych ludzi na świecie. Ugrupowanie nie posiada ścisłej hierarchii, stanowisk ani kierownictwa, co nie znaczy, że ich działalność jest przez to mniej skuteczna i ograniczona. Licząc od najpopularniejszego hasztagu FPTP na portalach społecznościowych, po organizowanie akcji charytatywnych, publiczne wspieranie mutantów, kończąc na próbach ujawniania tajemnic D.O.G.S. . Uważają oni departament za siedlisko łamania wszystkich możliwych praw człowieka, nawołują do rozwiązania tego urzędu, zastępując go bardziej pacyfistycznym podejściem.


» Ugrupowanie nie posiada jednego wspólnego dla wszystkich członków głównego przedstawiciela, jednak za największą ikonę tego nurtu uważa się Gerthrude Babineaux, milionerkę francuskiego pochodzenia, która niewątpliwie przysłużyła się dla mutantów i wszystkich innych związanych z ich problemem. Jako jedna z nielicznych nie jest całkowicie dyskredytowana, wciąż prowadzi dialog z władzami państwowymi, a wiele osób zawdzięcza jej życie. Obecnie od ponad roku usiłuje otworzyć, według zwolenników pokoju, jedyny, prawdziwie pomagający ośrodek dla uzdolnionych.

"Świat dąży do autodestrukcji już od dłuższego czasu, a my mu tylko w tym pomagamy". - pierwsze przemówienie Gerthrude Babineaux.

» Wraz z fabularnym dniem 7 marca 2018 roku, działania ugrupowania zostały uznane za nielegalne, a samo FPTP zostaje oficjalnie rozwiązane. Działacze schodzą do podziemia, starając się kontynuować swoje poczynania z dala od czujnego oka Rządu.
» Niezależnie od wybranego ugrupowania, możliwe jest wspieranie działań organizacji, jeśli tylko poglądy postaci na to pozwalają.
[Profil]
 
 
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2017-11-20, 21:00   


Genetically Clean


“Ameryka zasługuje na genetycznie czystych obywateli!”
~ główne motto GC


» Stowarzyszenie Genetically Clean powstało na początku 2008 roku za sprawą emerytowanego agenta federalnego - Jamesa Haywella Seniora. Początkowo poglądy organizacji nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, a jakiekolwiek wzmianki o istnieniu nadludzi brano za szalone teorie spiskowe, niemające żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Na forach internetowych wielokrotnie próbowano ośmieszyć organizację, wysyłając członkom GC fałszywe informacje o niepokojącym zachowaniu jakiegoś tajemniczego sąsiada, który w środku nocy zamienia się w wilka i wyje do księżyca. Żarty internautów często przyczyniały się do skandali związanych z bezpodstawnymi interwencjami Genetically Clean, które zmuszały Jamesa Haywella Sr. do wypłaty odszkodowań na rzecz pokrzywdzonych, genetycznie czystych obywateli.

» GC zyskało na znaczeniu dopiero cztery lata temu, kiedy za sprawą ataku terrorystycznego w 2014 roku nadludzie - o których członkowie wcześniej tak namiętnie głosili - okazali się istnieć naprawdę. Zszokowani sytuacją w państwie Amerykanie, nie czuli się dłużej bezpiecznie. Kierowani strachem o własne życie, zaczęli popierać poglądy rosnącego w siłę Gentically Clean.

» Największy rozkwit organizacji nastąpił jednak dopiero w połowie listopada 2014 roku, kiedy prekursor GC został brutalnie zamordowany przez jednego z mutantów. Śmierć Jamesa Haywella Sr. przyczyniła się do przekształcenia małego, lokalnego stowarzyszenia w ogólnokrajowy fenomen, budzący szacunek do dnia dzisiejszego.

» Radykalne, rasistowskie hasła GC przemawiają do dużej rzeszy ludzi, którzy w jakiś stopniu zostali skrzywdzeni przez mutantów lub obawiają się ich możliwości.

» Struktura GC:
Na czele organizacji stoi zarząd, wspierany w swoich działaniach przez człon cywilny, w skład którego wchodzą osoby finansujące i dbające o dobry wizerunek stowarzyszenia. Obecnie Genetically Clean jest również w trakcie rekrutowania własnych bojówek, których głównym celem jest eliminacja wszystkich mutantów. Ten odłam GC możemy rozpoznać po czarnych mundurach, na których rękawach są naszyte czerwone romby z wyszytymi helisami DNA. Członkowie Czarnych Helis są rekrutowani w dużej mierze pośród byłych członków służb mundurowych oraz najbardziej lojalnych członków członu cywilnego organizacji. Jak nietrudno się domyślić - w szeregach organizacji znajdują się jedynie genetycznie czyści obywatele. Więcej.

» Relacje GC i DOGS
 • Od początku istnienia Genetically Clean, Rząd trzymał rękę na pulsie, skutecznie uciszając zbyt śmiałych członków organizacji. Istnieją spekulacje mówiące o tym, że część prowokacji jak i ośmieszenia wychodziły spod rąk władzy.
 • Oficjalne rozpoczęcie działalności GC i D.O.G.S. było chwilą cichego sojuszu między grupami, gdzie żadna nie wchodziła drugiej w drogę.
 • Na przestrzeni lat dochodziło do chwil współpracy między grupami - oczywiście, nie za darmo.
 • Od czasu skandalu z Jamesem Haywellem Jr., gdy podczas marszu okazało się, że był on mutantem, Rząd ukrył ten fakt przed szerokim gronem, skutecznie usuwając wszelkie informacje na temat tego zdarzenia. W zamian za pomoc, GC jest zmuszone do ciągłej współpracy z D.O.G.S., tym razem jednak nie czerpiąc z tego tytułu żadnych korzyści.
 • Przymusowa współpraca nie wychodzi na dobre Genetically Clean - wszelka dokumentacja związana z działalnością organizacji została dokładnie przelustrowana, wystawiając na światło dzienne ich grzeszki z przeszłości jak i przekręty finansowe


[Profil]
 
 
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2018-10-02, 05:32   


Mutant Society

» Jest to powstała na początku czerwca, europejska organizacja, której głównym celem miało być przywrócenie praw mutantom zza oceanu. Grupa ukształtowała się w Paryżu pod przewodnictwem założycielki From People To People – Gerthrude Babineaux i obecnie zrzesza około 53 miliony osób. Siedziba główna organizacji znajduje się w Paryżu.

"Ameryka nigdy nie była i nigdy nie będzie genetycznie czystym społeczeństwem."


» Początkowo M. Society miało się zająć jedynie opanowaniem internetu i mediów. Posuwano się więc do coraz odważniejszych sloganów i wypowiedzi, by złamać sytuację Stanów Zjednoczonych na świecie. Jednakże ta zimna wojna dość szybko przekształciła się w działania zbrojeniowe. Z końcem lipca organizacja M. Society wysłała do Stanów Zjednoczonych swój oddział zbrojeniowy - nazywany “Armią X” - i bez żadnego problemu zajęła stan Rhode Island. W przeciągu kilku miesięcy M. Society zajęło również Connecticut, Maryland i Delaware.

» Największym sukcesem odniesionym przez M. Society jest zawładnięcie prawie całym stanem New York. Chociaż miasto New York City wciąż zdołało się utrzymać w rękach władz amerykańskich, wierzy się, że zdobycie New York City jest tylko kwestią czasu.

"Uczyńmy Amerykę znów tolerancyjną."


» Obecnie M. Society dąży do zajęcia stanów: Ohio, Kentucky i North Carolina.
[Profil]
 
 
The Giftedkocham tworzyć tematy i nie tylko

jestem kontem specjalnym

milio

Admin

name:

The Gifted

Wysłany: 2020-01-13, 18:50   


Alter Genetics

Alter Genetics – make the brigther future.

To prywatna placówka badawcza, prowadzona obecnie przez Dolores Crow. Znajduje się około 40 km od Seattle, w okolicach North Creak. Budynek położony jest w kompleksie leśnym, oddalony od innych zabudowań.

Laboratorium powstało we współpracy z Mortimerem Folchartem. Początki nie były imponujące – zaczynali od obskurnego bunkra wraz z podziemnym laboratorium i kilkoma izolatkami. W miarę upływu czasu placówka rozwijała się, aż do felernego 2014, gdzie nastąpiło przejęcie wszelkich prywatnych firm badających mutacje przez rząd. Choć udało się ukryć najcenniejszych mutantów, tak Alter Genetics nie chciało ryzykować i zeszło do podziemia.

Dolores Crow osobiście zajmuje się „naborem”. Odnajduje dzieci obdarzone genem X, których nie wykryło jeszcze DOGS. Wmawia ona rodzicom dzieci, że pracują nad metodą „uzdrowienia” z mutacji, po czym za pisemną zgodą opiekunów, zabiera mutantów do placówki. Na stałe przebywa tam maksymalnie do dziesięciu mutantów. Od początku mutanci pozbawiani są dóbr własnych, imienia i tożsamości. Uniemożliwia się też ich kontakt z rodziną, tłumacząc tym drugim, że to niebezpieczne. Od tej pory mutanci otrzymują numer (wytatuowany na mostku/piersi) i nazywani są „Obiektami”. Dzieci stale są poddawane eksperymentom, jak i przemocy zarówno fizycznej i psychicznej, by złamać ich ducha oraz wolę walki. Próby ucieczki są surowo karane.

Mutanci w AlterGenetics podzieleni są na dwie grupy – X i Y. Grupa X to mutanci o szczególnych zdolnościach, którzy po odpowiednim treningu i praniu mózgu, sprzedawani są do przeróżnych organizacji - głównie paramilitarnych. Grupa Y ma mniej szczęścia – ci, którzy nie objawiają żadnych przydatnych mocy, zostają w AlterGenetics na zawsze, gdzie testuje się na nich eksperymentalną mutazynę. Często kończy się to dla nich tragicznie.
W 2018 roku, doszło do ucieczki jednego z Obiektów – numeru 036, znanego światu jak Vincent Edams. Chłopak uciekł w maju i mimo pościgu, zniknął bez śladu.

Obecni pracownicy (NPC)
 • Dolores Crow – kierownik placówki
 • dr Erin Smith – laborantka
 • Miles Broke- laborant
 • Diego Morales - laborant
 • Sophie – sprzątaczka
 • Zbigniew Nowak – imigrant z Polski, złota rączka
 • Bridget – kucharka


Byli pracownicy
 • Caroline McCoy
 • Mortimer Folchart


Znane Obiekty
 • Vincent Edams – 036
 • Joanne Ross-Fowler - 077


*Gracze pragnący mieć powiązania z Alter Genetics proszeni są o wcześniejszy kontakt z Vincent Edams w celu uniknięcia dziur fabularnych w działaniu organizacji.
[Profil]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  
Strona wygenerowana w 1,19 sekundy. Zapytań do SQL: 7